Kürtaj fiyatları 2017

İstanbul'da kürtaj fiyatlarının kaç paradan başladığı mutlaka aklınızdan geçmiştir, yoksa bu makaleyi okuyor olmazdınız, istenmeyen gebelik hergün binlerce bayanın başına geliyor, bunların çoğu kürtajla sonlandırılıyor, hepsi doğsa idi sanırım nüfus katlanarak giderdi. Bu yazımda kürtaj ücretlerinin ne şekilde belirlendiğini, nelerin kriter alındığını, vakumlu kürtajın kaç dakika sürdüğü, çoçuk aldırdıktan sonra aynı gün çalışmaya devam edilebilir mi, kürtajdan sonra yeniden gebe kalabilirmiyim, çoçuk aldırdıktan sonra kanama veya ağrı olurmu, 18 yaş altı kürtaj için nasıl bir kağıt getirmek gerekir, resmi nikahla evli olanlara eş izni şartmıdır, başka erkekten gebe kalan evli kadınların kürtajı nasıl yapılır ? Şeklinde aklınızdan geçebilecek tüm sorulara cevap almak için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi 0212 227 5519 dan arayabilirsiniz, yada WhatsApp 0532 221 3007 den güncel kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

2017 senesi ilk çeyreğinde İstanbul ve çevresinde kürtaj fiyatlarının ne kadara geldiğine geri dönersek isteğe bağlı yani keyfi olarak gebelik sonlandırma müdahalelerinde halen yürürlükte olan resmi gazetede yayınlanmış kürtaj yasası çerçevesinde 10 haftayı geçmeyen hamileliklerde gebelik haftası baz alınarak belirleniyor. Genellikle son adet tarihinden itibaren beklenen adetin gecikmesi ile arada geçen 4 haftanın gebelikten sayıldığı hesaplama metodu ile geciken her hafta artacak şekilde ücretlendirilir. 10 haftadan sonra kürtaj yapılması yasaktır. Çoçuk aldırma ücretleri her jinekologda farklı olabilir ama ülke bazında düşünürsek Avrupa'ya göre çok daha ucuz kürtaj mümkündür diyebiliriz, özellikle Avrupa'dan kürtaj ve kızlık zarı dikimi için gelen hastalarımız bizim fiyatlarımızı çok uygun buluyorlar.

Vakum kürtajın nasıl yapıldığınıda unutmadan anlatmak lazım ; kesici veya delici alet kullanmadan sadece negatif hava basıncı kullanılarak sadece gebelik kesesinin sıvılaştırılmış halde dışarı alınması şeklinde gerçekleştirilir, rahim iç duvarı endometrium kazınmaz, böylece hastanın üreme kabiliyeti etkilenmez. Vakum ile kürtaj en fazla 10 dakika sürer, sonrasında gitmekte özgürsünüz, aynı gün iş hayatınıza devam edebilirsiniz.

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya 0212 227 5519 - 0532 221 3007 WhatsApp Bakırköy İstanbul

Yorumlar

  1. Hocam öğrencilere indirim yapıyormusunuz ?

    YanıtlaSil
  2. Ben kurtaj oldum kirk gun sonra adet alacagimi soylemistiniz 38. Gunum hala adet olmadim bu sure daha uzar mi ? Bu normal mi ?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?