Kürtaj fiyatları 2019

Kürtaj fiyatları 2019
İstanbul'da kürtaj fiyatlarının kaç paradan başladığı mutlaka aklınızdan geçmiştir, yoksa bu makaleyi okuyor olmazdınız, istenmeyen gebelik hergün birçok bayanın başına geliyor, bunların çoğu kürtajla sonlandırılıyor, hepsi doğsa idi sanırım nüfus katlanarak artardı. Bu yazımda kürtaj ücretlerinin ne şekilde belirlendiğini, nelerin kriter alındığını, vakumlu kürtajın kaç dakika sürdüğü, çoçuk aldırdıktan sonra aynı gün çalışmaya devam edilebilir mi, kürtajdan sonra yeniden gebe kalabilir miyim, çoçuk aldırdıktan sonra kanama veya ağrı olur mu, 18 yaş altı kürtaj için nasıl bir kağıt getirmek gerekir, resmi nikahla evli olanlara eş izni şart mıdır. Başka erkekten gebe kalan evli kadınların kürtajı nasıl yapılır ? Şeklinde aklınızdan geçebilecek tüm sorulara cevap almak için yazımızı okumaya devam ediniz.

Vakumlu kürtaj fiyatları

2019 senesi ilk çeyreğinde İstanbul ve çevresinde vakumlu kürtaj fiyatlarının ne kadara geldiğine geri dönersek isteğe bağlı yani keyfi olarak gebelik sonlandırma müdahalelerinde halen yürürlükte olan resmi gazetede yayınlanmış kürtaj yasası çerçevesinde 10 haftayı geçmeyen hamileliklerde gebelik haftası baz alınarak belirleniyor. Genellikle son adet tarihinden itibaren beklenen adetin gecikmesi ile arada geçen 4 haftanın gebelikten sayıldığı hesaplama metodu ile geciken her hafta artacak şekilde ücretlendirilir. 10 haftadan sonra kürtaj yapılması yasaktır. Çoçuk aldırma ücretleri her jinekologda farklı olabilir ama ülke bazında düşünürsek Avrupa'ya göre çok daha ucuz kürtaj mümkündür diyebiliriz, özellikle Avrupa'dan kürtaj ve kızlık zarı dikimi için gelen hastalarımız bizim fiyatlarımızı çok uygun buluyorlar.

Vakum kürtaj nasıl yapılır ?

Vakum kürtajın nasıl yapıldığınıda unutmadan anlatmak lazım ; kesici veya delici alet kullanmadan sadece negatif hava basıncı kullanılarak sadece gebelik kesesinin sıvılaştırılmış halde dışarı alınması şeklinde gerçekleştirilir, rahim iç duvarı endometrium kazınmaz, böylece hastanın üreme kabiliyeti pek etkilenmez. Vakum ile kürtaj en fazla 10 - 15 dakika sürer, sonrasında gitmekte özgürsünüz, aynı gün iş hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yasal uyarılar ve site kuralları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?