Kızlık zarı çok acır mı ?

Bakire bayanlar genellikle ilk cinsel ilişkide veya sürtünme şeklinde ön sevişmelerde bekaret bozulması esnasında kızlık zarı çok acır mı diye merak ve endişe ederler, bazılarıda evlilik öncesi cinsel ilişkiye girip herhangi bir kızlık zarı kanaması ortaya çıkmayan ve zarın yırtılması esnasında herhangi bir acı hissetmeyenlerden oluşur, bu bayanlar kızlık zarı acısı olmadığı için acaba bekaret bozumadı mı diye düşünebilirler, yada kanamanın olmamasını bakireliğin devam ettine yorabilirler. İşin aslı şudur ; kızlık zarı bozulurken acı hissetmeniz şart değildir, bayanların %10 kadarı zarın bozulmasını hissetmezler bile,  ayrıca yine bayanların %5 kadarında esnek kızlık zarı olduğu için cinsel ilişkide kızlık zarı kanı ortaya çıkmaz, ama kızlık zarı ilk penis darbesi ile içten ayrışarak bozulur.

Bu yazımızda kızlık zarının acıyıp acımayacağını açıklamak dışında himen yani bekaret zarı hakkındada önemli bilgiler veriyoruz, kızlık zarı bozulmasını, kızlık zarının bozulduğunun nasıl anlaşılacağını, kızlık zarı bozulmadan hamile kalınıp kalınamayacağını, kızlık zarı dikiminin acı verip vermeyeceğini, kürtajın nasıl yapıldığını, kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğu, vajina daraltma ameliyatı ücretlerini, labioplasti ameliyatı fiyatlarınıda detaylı olarak aktarıyoruz.

Kızlık zarının acı verip vermeyeceği, kızlık zarı dikimi, kürtaj, vajina daraltma ve labioplasti hakkında merak ettiğiniz herşeyi İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak bize sorabilirsiniz, yada size daha pratik geliyorsa WhatsApp üzerinden yazın, vakit bulur bulmaz mesajlarınıza cevap yazıyorum.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad no 9 bakırköy İstanbul
( kemerburgaz üniversitesi yanı, Bakırköy kaymakamlığı az yukarı karşısı )
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp
Metrobüs : İncirli durağında inip yürüyün,
Vapur: Bakırköy iskelesinde inip yürüyün,
Uçak : Atatürk havalimanında inip taksi ile 10 dakikada ulaşınız,
Şehirlerarası otobüs : Esenler otogarında inip metro ile 10 dakikada İncirli durağına geliniz ve yürüyünüz.
www.facebook.com/kurtajfiyatlari
www.twitter.com/jinekologdr
Skype : Drturgaykarakaya
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

Kızlık zarı

Anlam olarak kızlık zarı latince himen kelimesinin Türkçe karşılığıdır, vajina girişinde bulunur, üstünü küçük dudaklar ve büyük dudaklar örter, üst ve ön tarafta komşu oluşum idrar deliği ve klitoristir. Kızlık zarı ilk cinsel ilişkide yırtılır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar , bu geleneksel olarak bekaretin bozulması ve bir kızın artık kadın olması olarak adlandırılır, hatta eski tabirle bayanın kimliğinin değişmesi gibi abartılı anlamlar bile yüklenebilir.

Kızlık zarı bozulması

Kızlık zarının yani bekaretin bozulup bozulmadığı birçok kez tartışma konusu olur, özellikle himenin yırtılması esnasında herhangi bir acı veya kanama ortaya çıkmaması genç bayanları ikilemde bırakabilir, ihtimallere göz atacak olursak ilk cinsel ilişkide kızlık zarı bozulması esnasında kan gelme ihtimali %95'lerdedir, kızlık zarının acıması ihtimali ise %50 lerdedir. Esnek kızlık zarı ilk ilişkide kan gelmese bile içten ayrışarak bozulur ve kızlık zarı muayenesi esnasında ortaya çıkar.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Gerek gerdek gecesi denilen ilk cinsel birleşmede gerekse sürtünme şeklinde ön sevişme, mastürbasyonda parmağın vajinaya girmesi sonucu kızlık zarı bozulabilir. Bu konuda Turgay hocam kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır diye bize başvuran çok oluyor, öncelikle şunu belirtelim penisin vajinaya sadece bir sefer sokulması bile kızlık zarının bozulduğunu garanti eder, yukarıdada anlattığımız gibi kızlık zarı kanaması ve acı , ağrı olması şart değildir, yada gelen kanın miktarının birkaç damla ile sınırlı olması bozulmadığı anlamına gelmez. Sürtünme şeklinde sevişmelerde ise azda olsa kan geldi ise yine bekaretin bozulması olarak yorumlanmalıdır.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?

Çok ilginç olarak vajina çevresine bulaşan sperm veya zevk suyu tabir edilen prostat salgısı gebeliğe yol açabilmektedir, sperm hücreleri dış ortamda birkaç gün canlı kalabildiği gibi 15-20 cm kadarda yol alabilirler. Bu konuda kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı diye sual edildiğinde cevap tabiki evet olacaktır, gerçektende 20 kürtaj vakasından birinde bakire bayanlarla karşılaştığımızı söylemeliyim. Sürtünme şeklinde ilişki ve ters ilişki tabir edilen anal seks bu şekilde gebeliğe yol açabilmektedir. İkinci adımda akla gelecek soru ise kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir mi olacaktır, evet yapabiliyoruz.

Kızlık zarı dikimi çok acı verir mi ?

Hymenoplasty yani kızlık zarı dikimi çok acı verir mi diye korkunuz varsa hiç merak etmeyin, lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma ile gerçekleştirdiğimiz bekaret dikimi ameliyatında bilinciniz açık olmasına karşın herhangi bir acı hissetmiyorsunuz, hatta bazı bayanlar dikim esnasında cep telefonları ile görüşme/sohbet bile yapıyorlar. Kızlık zarı dikimi sonrası ilk günlerde sıkıntınız olmayacaktır, zira ağrı kesici ilaç veriyoruz.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Kızlık zarı bozulsun veya bozulmasın gebelik çok sık oluşuyor, evlilik öncesi yakınlaşmalarda çok dikkat etmek lazım, yoksa kürtajdan başka çare kalmıyor, bu durumda başka çare yoksa kürtaj nasıl yapılıyor sorusunu gündeme almakta fayda var, isterseniz maddeler halinde yazalım vakum kürtajın nasıl yapıldığını;
1- Ultrasonla hafta tayini,
2- Lokal anestezi,
3- Dilatasyon,
4- Karmen kanülü yerleşimi,
5- Vakum takılması,
6- Negatif basınçla kesenin alınması,
7- Son ultrason kontrolü

Kürtaj fiyatları

Çocuk aldırma maliyetlerinede göz atmakta fayda var, 2016 senesine ramak kala İstanbul'da kürtaj fiyatları sıklıkla herkesin ulaşabileceği seviyelerdedir, kürtaj yapan doktorlar genellikle hamilelik haftanıza bakarak farklı ücretler söylerler, adet gecikmesi ile başlayan erken gebelik yani son adet tarihine göre 4-5 haftalık hamilelikler en ucuz kürtaj ücreti ile sonlandırılabilir, ama kürtaj yasasına göre üst sınır olan 10 haftaya yaklaştıkça bebek aldırma fiyatıda artacaktır.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

Erişkin yaşamında büyük önem taşıyan cinsel ilişki ve alınan haz normal doğum ve yoğun seksuel birliktelikler sonucu vajina genişlemesi ile azalabilir , hatta bazı durumlarda orgazm kaybına bile yol açabibilir, bu durumda vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı durumu kurtarır. 2016 senesi için vajina daraltma ameliyatı fiyatları ortalama ....tl civarıdır.

Labioplasti ameliyatı fiyatları

Vajina girişinden sarkan et parçaları birçok bayanda ciddi kozmetik rahatsızlık oluşturur, aslında sarkanlar küçük dudaklar dediğimiz oluşumlardır. Neyseki labioplasti ameliyatı ile sarkan kısımları alıp vajina girişini istenilen şekilde yeniden düzenleyebiliyoruz. 2016 senesi için İstanbul'da labioplasti ameliyatı fiyatları ortalama ....tl civarıdır.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli cad no 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519 
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp

Yorumlar

 1. Kızlık Zarı Yırtılması: Doktor bey size birşey sorabilirmiyim
  9 11 2015, 08:12 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  9 11 2015, 08:19 - Kızlık Zarı Yırtılması: Nişanlıyım 2 ay sonra düğünüm var ve ilişkiyle ilgili korkularım vardı bir süre psikolojik destek aldım bununla ilgili daha sonra doktor yaklaşmayı denememizi istedi dün birlikte baş başa kaldık ve sürtünme yoluyla bişeyler yaşadık korkup çekinmediğimi gördüm ancak bi anda yanlışlıkla kendimi ileri doğru kastığım için ani bi acı hissettim nişanlımda aynı acıyı hissetmiş penisinin kırılır gibi olduğunu söyledi hatta ve kanamam oldu ama 1 2 damla değil o an bayağı çok geldi yıkadık bikaç saat sonra tuvalete gittiğimde kanamam devam ediyordu idrarla birlikte kan yoğun bi şekilde geldi ama nişanlımda bende içime girdiğini hissetmedik yani ikimizde sadece acı hissettik o sorun yapmıyor ama benim psikolojik olarak sağlığım çok kötü doktoruma böyle bişeyi denettiği için kızıyorum zar yırtılmışmıdır veya başka bi ihtimal varmıdır ben şuan cinsel organım bana ait değil gibi hissediyorum yoğun bi pişmanlık ve iğrenç bi duygu içindeyim kanamam şuan yok ama ağrı var
  9 11 2015, 08:22 - Jin op dr turgay karakaya: Kızlık zarı bozulmuştur

  YanıtlaSil
 2. Kızlık Zarı Muayenesi: Hocam iyi aksamlar
  9 01 2016, 23:25 - Kızlık Zarı Muayenesi: Ben muayne oldum
  9 01 2016, 23:25 - Kızlık Zarı Muayenesi: Zar yirtilmis
  9 01 2016, 23:26 - Kızlık Zarı Muayenesi: Diktirmek istiyorum ama ucret konusunda
  9 01 2016, 23:26 - Kızlık Zarı Muayenesi: Maddi skntim var bianda veremem 😔 bu durum bi hftadr psikolojimi allak bullak etti
  9 01 2016, 23:29 - Jin op dr turgay karakaya: Listeden seçin önce ona göre birikim yaparsınız :
  9 01 2016, 23:29 - Kızlık Zarı Muayenesi: Herhangi bir zaman olsa oluyor demi
  9 01 2016, 23:29 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  9 01 2016, 23:29 - Jin op dr turgay karakaya: Sonuç garantisi veriyoruz

  YanıtlaSil
 3. İyi günler ben geçende kızlık zarı çok acırmı diye sohbet etimiştim sizle
  13 03 2016, 10:15 - -: Ben kalıcı kızlik zarı dikimi fiyatını öğrenmek istiyorum
  13 03 2016, 10:15 - -: Yardımcı olurmusunuz
  13 03 2016, 10:27 - -: İnternette yazınızı okudum. Operasyonu hafta sonu yapabiliyor musunuz
  13 03 2016, 10:30 - -: Kredi kartı geçiyor mu?
  13 03 2016, 10:52 - Jin op dr turgay karakaya: Ctesi leri olur mesela
  13 03 2016, 10:52 - Jin op dr turgay karakaya: Kart geçerlidir
  13 03 2016, 10:55 - -: Kredi kartına taksit yapiyormusunuz
  13 03 2016, 11:00 - -: Taksit imkanı varsa haftaya cumartesi 19 marta randevu almak istiyorum
  13 03 2016, 12:25 - Jin op dr turgay karakaya: Nakit veya karta tek çekim ( çekim sonrası banka call center aranıp taksit yaptırabilirsiniz, sağlık posunda taksit sistemi yok )
  13 03 2016, 12:26 - -: Tamam teşekkür ederim
  13 03 2016, 12:26 - -: Randevu için arayacağım
  13 03 2016, 12:28 - Jin op dr turgay karakaya: Ok

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar birşey soracaktım? kızlık zarı çok acırmı hocam
  26 03 2016, 16:53 - -: Kilot üzerimde mastürbasyon yaptım ama sadece yüzeysel bir cisim sokma gibi bir şey olmadı, daha sonra tuvalete gittiğimde kan geldiğini gördüm nasıl şok oldum anlatamam, kızlık zarı bozulmuşmudur?
  26 03 2016, 17:13 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet olabilir
  26 03 2016, 17:14 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Muayene edelim
  26 03 2016, 17:15 - -: Muayene ücreti ne kadar ve olabilirliği taktirde dikim fiyatı?

  YanıtlaSil
 5. Gunaydin kızlık zarı çok acır mı hocam
  12 04 2016, 09:16 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  12 04 2016, 09:17 - -: Kiminle konusyorum suanda isim olarak
  12 04 2016, 09:26 - Jin op dr turgay karakaya: Dr turgay
  12 04 2016, 09:48 - -: Merhaba hocam ben flep yontemi ile kizlik zari diktirmek istiyorum islemden sonra komlikasyonlari varmi bunu ogrenmek istiyorum bide fiyat bilgisi almak istiyorum
  12 04 2016, 10:42 - Jin op dr turgay karakaya: Sorun yaşamazsınız
  12 04 2016, 10:47 - -: Teşekkür ederim en kisa zamanda donucem randevuyu burdanmi alicam
  12 04 2016, 10:47 - -: Bide ameliyati siz yapicaksin
  12 04 2016, 10:48 - -: Turkiyede bu konuda bir numara oldugnuz biliyorum
  12 04 2016, 10:58 - -: Son olarak ben kendim saglikciyim bunlar saglik bakanligina ulasiyomu bu tarz bi ameliat gizlik acisindan hastane personelini gorme sansi varmidir
  12 04 2016, 11:20 - Jin op dr turgay karakaya: Özel muayenehaneyiz sgk anlaşmamız yok.. full gizli kalır
  12 04 2016, 11:50 - -: Tesekkur ederim

  YanıtlaSil
 6. Merhaba benim bir sorum olacaktı? Kızlık zarı çok acır mı ?
  28 04 2016, 15:15 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  28 04 2016, 15:16 - -: Utanıyorum bunu sormaya ama...Kızlık zarı dikimi yapiyormusunuz onu soracaktim ve fiyat bilgisi alicaktim..
  29 04 2016, 11:27 - -: Hafta içi kaça kadar muane yapiyorsunuz yada işlem yapiyorsunuz..birde cumartesi de olabiliyormu bu işlemler.
  29 04 2016, 11:31 - -: Birde kızlık zarı onarımından sonra.. ilişki durumunda herhangi bir olumsuzluk olurmu çok korkuyorum bu durumdan lutfen yardımcı olurmusunuz..😕
  29 04 2016, 11:59 - Jin op dr turgay karakaya: Ctesi dahil 18.00 e kadar
  29 04 2016, 11:59 - Jin op dr turgay karakaya: Hiç bir sorun olmaz
  29 04 2016, 12:01 - -: Tamam teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 7. Mrb yarın 13:00 için randevum vardi kızlık zarı çok acır mı hocam ?
  10 05 2016, 19:30 - -: Şehir dışından geleceğim herhangi bi olumsuzluk
  10 05 2016, 19:30 - -: Yok demi
  10 05 2016, 19:44 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Sorun yok
  10 05 2016, 19:44 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İsim neydi
  10 05 2016, 19:44 - -: S..
  10 05 2016, 19:45 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok
  10 05 2016, 19:46 - -: Teşekkürler
  11 05 2016, 13:12 - -: Şuan oraya doğru geliyoruz
  11 05 2016, 13:21 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok
  11 05 2016, 13:21 - -: Universtenin
  11 05 2016, 13:22 - -: Yani mi
  11 05 2016, 13:22 - -: İsim var mı muayenenin
  11 05 2016, 13:22 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Yanı .. ceylan apt kat 2
  11 05 2016, 13:23 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Benim adıma

  YanıtlaSil
 8. Ben 22 yaşındayım erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ve kanama gelmedi ve benden ayrıldı psikolojim bozuldu 1 aydır napacağımı bilmiyorum bana hakaretler etti ama ben kendimden eminim dedikçe bana inanmıyor.
  14 06 2016, 11:34 - -: Ailemin haberi yok napmaliyim
  14 06 2016, 11:34 - -: Yol gosterirseniz sevinirim
  14 06 2016, 12:03 - Jin op dr turgay karakaya: www.kizlikzarikanamasi.com
  14 06 2016, 12:03 - Jin op dr turgay karakaya: Okuyun
  14 06 2016, 12:23 - -: Okudum ama gelmedi kan bundan önce ağda yaptıktan sonra akinti gelio diye iç camasirimi değiştirir ken kahverengi bişey gelmişti kızlık zarı çok acır mı ?
  14 06 2016, 12:24 - Jin op dr turgay karakaya: Ağda bozabilir
  14 06 2016, 12:24 - -: Iliskide hiç kan gelmedi
  14 06 2016, 12:24 - Jin op dr turgay karakaya: www.kizlikzaribozulma.com
  14 06 2016, 12:24 - Jin op dr turgay karakaya: Burda var
  14 06 2016, 12:39 - -: Yani napmam gerekir
  14 06 2016, 12:40 - -: Benden ayrıldı kan gelmedi diye
  14 06 2016, 12:40 - -: Yaşayan ölü oldum sayesinde
  14 06 2016, 12:41 - -: Bu kahverengi salgı gibi kan olabilir mi yani
  14 06 2016, 12:48 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  14 06 2016, 12:48 - Jin op dr turgay karakaya: Dikim yapalım ?
  14 06 2016, 12:49 - -: Erkek arkadaşıma bunu nasıl anlatacam
  14 06 2016, 12:50 - -: Hiç birsekilde inanmıyor
  14 06 2016, 12:50 - Jin op dr turgay karakaya: Kanı görünce inanır
  14 06 2016, 12:52 - -: Ben dikim olmadan nasıl inandiracam ki
  14 06 2016, 12:53 - -: Kanı nasıl görecek eğer o kan kizlik kanı ise
  14 06 2016, 13:02 - Jin op dr turgay karakaya: Listemiz bulunsun :

  YanıtlaSil
 9. Ben kızlık zarı dikimi ile ilgili ortalama fiyat alabilir miyim mesela kızlık zarı çok acır mı ?
  25 07 2016, 19:34 - -: Ama hani şu geçici olandan
  25 07 2016, 19:42 - Jin op dr turgay karakaya: https://kurtajbakirkoy.wordpress.com/tam-fiyat-listesi-kizlik-zari-dikimi-kurtaj-vajina-daraltma-labioplasti/

  YanıtlaSil
 10. Hocam ben 9 aylık evliyim evliliğimizin ilk gecesinde eşim den az bi kan geldi
  17.08.2016, 22:11 - -: Bu dar bozulmuştur demi aklımda soru olarak hep kalıyor da terdutte kalıyorum O yüzden rahatsiz ettim ama diğer birlikte olmalarda kan gelmedi kızlık zarı çok acır mı ?
  17.08.2016, 22:13 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  17.08.2016, 22:13 - -: Bozulmuştur demi hocam
  17.08.2016, 22:13 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  17.08.2016, 22:13 - -: Bi de hocam ben sizi arasam konussam musaitmisiniz su anda
  17.08.2016, 22:14 - -: Bu konu hakkinda daha bilgi almak istiyorum sizden eğer yanlış anlamazsaniz
  17.08.2016, 22:17 - Jin op dr turgay karakaya: Müsait değilim
  17.08.2016, 22:17 - -: Peki hocam nezaman arayayim
  17.08.2016, 22:17 - Jin op dr turgay karakaya: Muayene etmeden bilemeyiz teorik konuşuyorum
  17.08.2016, 22:18 - Jin op dr turgay karakaya: www.kizlikzaribozulma.com burda yazdım
  17.08.2016, 22:19 - -: Tamam hocam da ben başka bi konu hakkinda yardım almak istiyorum sizden
  17.08.2016, 22:24 - Jin op dr turgay karakaya: Yazın
  17.08.2016, 22:24 - -: Konuşarak daha iyi anlatirim da hocam
  17.08.2016, 22:36 - Jin op dr turgay karakaya: Yazın

  YanıtlaSil
 11. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 12. Hocam merhaba ben kizlik zarimin bozuldugunu biliyordum ama bikac gun once sevgilimle onden iliskiye girdik biraz zorladi kan geldii cok agri cekiyorumm günlerdir bi sey olmusmudur korkuyorum 2 gun sonrada adet oldum 2 hafta erken geldi adetim ve cok kanamam var ne yapmaliyim

  YanıtlaSil
 13. Merhaba hocam normal ultrason muayenesinde kızlık zarının bozulduğu belli olur mu görülür mü ultrasonda

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?