Kızlık zarı çok acır mı ?

Bakire bayanlar genellikle ilk cinsel ilişkide veya sürtünme şeklinde ön sevişmelerde bekaret bozulması esnasında kızlık zarı çok acır mı diye merak ve endişe ederler, bazılarıda evlilik öncesi cinsel ilişkiye girip herhangi bir kızlık zarı kanaması ortaya çıkmayan ve zarın yırtılması esnasında herhangi bir acı hissetmeyenlerden oluşur. Bu bayanlar kızlık zarı acısı olmadığı için acaba bekaret bozulmadı mı diye düşünebilirler, yada kanamanın olmamasını bakireliğin devam ettine yorabilirler. İşin aslı şudur ; kızlık zarı bozulurken acı hissetmeniz şart değildir, bayanların %10 kadarı zarın bozulmasını hissetmezler bile,  ayrıca yine bayanların %5 kadarında esnek kızlık zarı olduğu için cinsel ilişkide kızlık zarı kanı ortaya çıkmaz, ama kızlık zarı ilk penis darbesi ile içten ayrışarak bozulur.

Bu yazımızda kızlık zarının acıyıp acımayacağını açıklamak dışında himen yani bekaret zarı hakkındada önemli bilgiler veriyoruz, kızlık zarı bozulmasını, kızlık zarının bozulduğunun nasıl anlaşılacağını, kızlık zarı bozulmadan hamile kalınıp kalınamayacağını, kızlık zarı dikiminin acı verip vermeyeceğini, kürtajın nasıl yapıldığını, kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğu, vajina daraltma ameliyatı ücretlerini, labioplasti ameliyatı fiyatlarınıda detaylı olarak aktarıyoruz.

Kızlık zarının acı verip vermeyeceği, kızlık zarı dikimi, kürtaj, vajina daraltma ve labioplasti hakkında merak ettiğiniz herşeyi arzu ederseniz İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak bize sorabilirsiniz, yada size daha pratik geliyorsa WhatsApp üzerinden yazın.

Kızlık zarı

Anlam olarak kızlık zarı latince himen kelimesinin Türkçe karşılığıdır, vajina girişinde bulunur, üstünü küçük dudaklar ve büyük dudaklar örter, üst ve ön tarafta komşu oluşum idrar deliği ve klitoristir. Kızlık zarı ilk cinsel ilişkide yırtılır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar , bu geleneksel olarak bekaretin bozulması ve gelenekler önünde bir kızın artık kadın olması olarak adlandırılır, hatta eski tabirle bayanın kimliğinin değişmesi gibi abartılı anlamlar bile yüklenebilir.

Kızlık zarı bozulması

Kızlık zarının yani bekaretin bozulup bozulmadığı birçok kez tartışma konusu olur, özellikle himenin yırtılması esnasında herhangi bir acı veya kanama ortaya çıkmaması genç bayanları ikilemde bırakabilir, ihtimallere göz atacak olursak ilk cinsel ilişkide kızlık zarı bozulması esnasında kan gelme ihtimali %95'lerdedir, kızlık zarının acıması ihtimali ise %50 lerdedir. Esnek kızlık zarı ilk ilişkide kan gelmese bile içten ayrışarak bozulur ve kızlık zarı muayenesi esnasında ortaya çıkar.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Gerek gerdek gecesi denilen ilk cinsel birleşmede gerekse sürtünme şeklinde ön sevişme, mastürbasyonda parmağın vajinaya girmesi sonucu kızlık zarı bozulabilir. Bu konuda  kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır diye kadın doğumculara başvuran çok oluyor, öncelikle şunu belirtelim penisin vajinaya sadece bir sefer sokulması bile kızlık zarının bozulduğunu genelde garanti eder, yukarıdada anlattığımız gibi kızlık zarı kanaması ve acı , ağrı olması şart değildir, yada gelen kanın miktarının birkaç damla ile sınırlı olması bozulmadığı anlamına gelmez. Sürtünme şeklinde sevişmelerde ise azda olsa kan geldi ise yine bekaretin bozulması olarak yorumlanmalıdır.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?

Çok ilginç olarak vajina çevresine bulaşan sperm veya zevk suyu tabir edilen prostat salgısı gebeliğe yol açabilmektedir, sperm hücreleri dış ortamda birkaç gün canlı kalabildiği gibi 10-20 cm kadarda yol alabilirler. Bu konuda kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı diye sual edildiğinde cevap tabiki evet olacaktır, gerçektende 20 kürtaj vakasından birinde bakire bayanlarla karşılaşıldığını söylemeliyim. Sürtünme şeklinde ilişki ve ters ilişki tabir edilen anal seks bu şekilde gebeliğe yol açabilmektedir. İkinci adımda akla gelecek soru ise kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir mi olacaktır, evet esnek zar varsa yapılabilir.

Kızlık zarı dikimi çok acı verir mi ?

Hymenoplasty yani kızlık zarı dikimi çok acı verir mi diye korkunuz varsa hiç merak etmeyin, lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma ile gerçekleştirdiğimiz bekaret dikimi ameliyatında bilinciniz açık olmasına karşın herhangi bir acı hissetmiyorsunuz. Kızlık zarı dikimi sonrası ilk günlerde sıkıntınız olmayacaktır, zira ağrı kesici ilaç veriyoruz.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Kızlık zarı bozulsun veya bozulmasın gebelik çok sık oluşuyor, evlilik öncesi yakınlaşmalarda çok dikkat etmek lazım, yoksa kürtajdan başka çare kalmıyor, bu durumda başka çare yoksa kürtaj nasıl yapılıyor sorusunu gündeme almakta fayda var, isterseniz maddeler halinde yazalım vakum kürtajın nasıl yapıldığını;
1- Ultrasonla hafta tayini,
2- Lokal anestezi,
3- Dilatasyon,
4- Karmen kanülü yerleşimi,
5- Vakum takılması,
6- Negatif basınçla kesenin alınması,
7- Son ultrason kontrolü

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

Erişkin yaşamında büyük önem taşıyan cinsel ilişki ve alınan haz normal doğum ve yoğun seksuel birliktelikler sonucu vajina genişlemesi ile azalabilir , hatta bazı durumlarda orgazm kaybına bile yol açabilir, bu durumda vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı durumu kurtarır. 2019 senesi için vajina daraltma ameliyatı fiyatları rakam olarak yazamıyoruz ama telefonla veya WhatsApp ile fiyat alabilirsiniz..

Labioplasti ameliyatı fiyatları

Vajina girişinden sarkan et parçaları birçok bayanda ciddi kozmetik rahatsızlık oluşturur, aslında sarkanlar küçük dudaklar dediğimiz oluşumlardır. Neyseki labioplasti ameliyatı ile sarkan kısımları alıp vajina girişini istenilen şekilde yeniden düzenlemek mümkündür. 2019 senesi için İstanbul'da labioplasti ameliyatı fiyatları bu sitede yazmaz, ama telefonla veya WhatsApp üzerinden sorebilirsiniz..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı dikimi fiyatı 2019

Soru Sor ( Gizli Kalır )

Ad

E-posta *

Mesaj *