Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

İnsan dişi organizmasında yani kadınlarda üreme sisteminin dışa açılan kapısında anatomik bekçiler gibi sağlı ve sollu mini kapakçıklara labiumlar adı verilir. Boyutları her bayanda farklı olmakla birlikte bazı hanımlarda olması gerekenden çok daha büyük boyutlarda olabilir. Bazılarında ise sağ sol labium birbirinden farklıdır, asimetriktir veya istenmeyen, arzu edilmeyen şekildedir. Genital dudakların büyük olması, asimetrik olması ve/veya istenmeyen şekilde olması doğumsal olduğu gibi yoğun cinsel yaşantı, doğumlar, kilo alıp vermek gibi sonradan olan etkenlerede bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu durumda birçok bayan cinsel gelişimin başlarındaki şekle geri dönmeyi arzular. İşte bu durumda labioplasti ameliyatı devreye girer. Dudaklar cerrahi müdahale ile küçültülebilir, asimetrisi giderilebilir, yeniden şekil verilebilir. Labioplasti ameliyatı yaptıranlar ve bu ameliyatı araştıranların yorumlarını okumak, onlarla yazışmak işinize yarayabilir, bu konuda bağımsız anonim bloglardan labioplasti ameliyatı yorumları linkini tavsiye edebiliriz. Yazımızın altında linki bulacaksınız.Tıkladığınızda bizimle alakası olmayan farklı bir site açılır.

          LABİOPLASTİ YORUMLARI

======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen ebasko forum labioplasti yorumlarına bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Labiumların ( genital dudakların ) aşırı büyük olması ve ilgili şikayetler

 1. Doğumsal bile olsa yoğun cinsel yaşam sonucu büyüdüğü şeklinde yanlış bir kanaate yol açabilir.
 2. Genital estetik görünüm olarak rahatsiz edici olabilir.
 3. Mayo veya bikini kullanımında erkek testisleri gibi dolgun görünebilir.
 4. Sürekli bir ıslaklık hissi yaratabilir.
 5. Cinsel ilişkide penisle vajina arasına sıkışarak rahatsızlık verebilir.

Labioplasti ameliyatının özet bilgileri

 1. Yaş sınırı yoktur 18+ yani reşit olan her bayan yaptırabilir.
 2. Ameliyat lokal anestezi ile yapılır, yani sadece vajina girişi uyuşturulur, genellikle ağrı veya acı hissedilmez. Aç veya tok gelmeniz farketmez.
 3. Ameliyat 30 dakika kadar sürer.
 4. Ameliyat sonrası yürüyüp gidebilirsiniz, aynı gün iş hayatına rahatlıkla devam edilebilir.
 5. İlk 1 ay iyileşme döneminde cinsel ilişkiye girilmez, ağrı spor yapılmaz, yüzmek sakıncalıdır.
 6. Doku içinde eriyen iplikler kullanılır, genellikle iz kalmaz.
 7. Vajina daraltma veya kızlık zarı dikimi gibi ameliyatlarla kombine edilebilir. ( aynı seansta yapılabilir )
======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen ebasko forum labioplasti yorumlarına bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Barbie Vajina Ameliyatı


Halk arasında barbie vajina ameliyatı olarakta anılan estetik labioplasti operasyonunda küçük dudakların ( labio minora ) ufaltılarak büyük dudakların ( labia Majora ) arasında çizgisel şekilde kalmasını sağlamak ve klitoris üzerindeki gereksiz çıkıntıların alınarak 18 yaş genç kızlarda olan "T" görünümün sağlanmasıdır. 

             LABİOPLASTİ YORUMLARI

Labioplastinin nasıl yapıldığı ve safhaları

 1. Hastanın jinekolojik muayenede labiumları incelenir ve ameliyat çizgileri belirlenir. 
 2. Lokal anestezi yani sadece labiumların uyuşturulması için lokal anestezik ilaç zerkedilir. 
 3. Birkaç dakika uyuşması beklenerek acısız ve ağrısız dönemden emin olunduğunda ameliyata başlanır. 
 4. Önceden planlanan ameliyat çizgilerini riayet edilerek fazlalıklar alınarak labiumlara yeniden şekil verilir.
 5. Ameliyat yaraları kılcal ipliklerle dikilerek kapalılır. İz kalmaması için doğal çizgilere mümkün olduğunca sadık kalınır.
 6. Hasta ameliyattan sonra yürüyüp gidebilir. Aynı gün iş hayatına devam etmesi mümkündür. İyileşme döneminde sprey şeklinde antiseptik solusyon verilir. İlk günlerde ağrı kesici kullanılabilir.

Labioplasti ameliyatı sonrası bakım

Cerrahi labioplasti ameliyatı sonrası jinekoloğunuz size ilk 3 gün günde 1 kez kullanılacak antibiotik hap ve ilk 1 ay kullanılacak sprey şeklinde antiseptik solusyon verir. Ayrıca ilk günlerde azda olsa ağrı şikayetiniz olursa kullanabileceğiniz ağrı kesici hap reçete edilir. İlk 1 ay ağır spor, yümez gibi sporları yapmanız sakıncalıdır. Cinsel ilişki içinde 1 ay beklemek gerekir.

Labioplasti ameliyatı fiyatları

Labioplasti cerrahi müdahale ücretlendirmesini her jinekolog kendi belirler, belli bir ücret aralığı yoktur. Bazı jinekologlar tek taraflı ve çift taraflı labioplasti ameliyatları için farklı ücretler taleb ederken bazılarıda standart tek bir fiyat ortaya koyabilir. Dudak küçültme ameliyat ücretleri web sitelerine açık olarak yazılmaz, ancak telefon, kısa mesaj veya whatsapp gibi kişisel iletişim araçlarından birebir fiyat alabilirsiniz.

Labioplasti ameliyatı yorumları


ANA SAYFAYA DÖN 

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )

VAJİNA DARALTMA AMELİYATI - VAJİNOPLASTİ
GENİTAL DUDAK KÜÇÜLTME AMELİYATI - LABİOPLASTİ
KIZLIK ZARI MUAYENESİ
** KIZLIK ZARI DİKİMİ  **
KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ FLEP YÖNTEMİ
ÇİFT KAT FLEP YÖNTEMİ
GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ
GEBELİK SONLANDIRMA - KÜRTAJ
GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ - HPV KONDİLOMA
YASAL UYARILAR VE SİTE KURALLARI
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar

 1. Adsız15:13

  Dış dudak için dolgu yapılıyor mu ? nakit mi çalışıyorsunuz bide. Dış dudak dolgusunu tavsiye etmiyor musunuz? Karta taksit imkanı var mı? Vajina daraltma işlemi kalıcı bi yöntem mi sonrasında genişleme oluyor mu? Randevu mu almam gerekiyor? Konya’da yaşıyorum da ben. Zor olmaz mı ? Çok acı çeker miyim. Ağrı olur mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız09:30

   Merhaba cnm bende dr turgay beye labioplasti yaptırmıştım geçen yıl Allaha şükür iyi sonuç aldım. Aynı anda bende dudak dolgusu sormuştum ama uzun vadede kanserojen yan etki ihtimali sebebi ile yapmıyormuş

   Sil

Yorum Gönder

merhaba, tıbbi etik kurallar gereği doktorunuz yorumlara cevap yazmıyor, fakat merak ettiklerinizi veya tecrübelerinizi bu sayfaya yorum olarak yazabilirsiniz, başka ziyaretçiler tecrübeleri çerçevesinde size cevap yazabilir, veya sizin bir başınızdan benzer bir olay geçti ise paylaşım yapabilirsiniz, lütfen paylaşımlarınızda anonim seçeneği işaretleyiniz. Doktorla direkt birebir iletişim için 0212 227 5519 veya 0532 221 3007 WhatsApp kullanabilirsiniz.

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Lazerle vajina daraltma yaptıranlar memnun mu ?

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.