Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler
Kızlık zarı tamiri hakkında önemli veya önemsiz birçok yazı okumuş olabilirsiniz. Buda onlardan biri değil. Bekaret zarının onarılması hakkında daha geniş bir bilgiye ihtiyacım var diyorsanız size uygun olabilir, okumaya devam edin. Bakireliğe verilen önemle islam dini genelde beraber zikredilir ama aslında avcı toplayıcı dönemlere yani homo sapiensin dünyaya hakim olmadığı dönemlere kadar gitmese bile tarım devrimi ile birlikte yani onbinlerce yıl önce bile bakire ve bakire olmayanlar ayrımı yapılıyordu. Evlenmeden önce bekareti korumak, evlilik için seçilirken ilk cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması beklentisi bu konuda o zamanlar bile ciddi bir ölçüttü. Kızlık zarını diktirenler veya bu ameliyatı yaptırma amaçlı araştırma içinde olanların yorumlarını okumak, onlarla yazışmak bilgilenme açısından işinize yarayabilir, bu konuda bağımsız anonim bloglardan ve forumlardan kızlık zarı dikimi yorumları linkini tavsiye edebiliriz ( en altta yorumlar bölümünde var ). Aradan yüzlerce asır geçti peki bu konuda ne değişti ? koca bir hiç ! yani hala aynı oranda önem veriliyor bekarete, zaten öyle olmasa idi kızlık zarı dikimini konuşuyor olmazdık bu sayfalarda. Jinekoloji tıp branşında himenoplasti ( hymenoplasty, hymenoraphy ) adı verilen zar diktirme ameliyatları hakkında kısa bilgiler vererek canınızı fazla sıkmadan makalemi sürdürmeyi planlıyorum.
======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Kızlık zarı dikimi şartları

Kızlık zarınızı tamir ettirmek için sıradışı bir şart aranmaz, 18 yaşınızı ay ve gün olarak doldurduysanız kendi isteğinizle kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Bunun için savcılıktan belge getirmeniz, anne veya babanızdan izin almanız, evliyseniz eşinizin rızasının olması şart değildir. Toplumsal şartlar dışında biyolojik elverişlilik açısındanda herhangi bir kısıtlama söz konusu olmaz, mesela kızlık zarınızın daha yıllar öncesinden bozulmuş olması, yoğun bir cinsel yaşam dönemi geçirmiş olmak, hatta normal doğum veya sezariyanla bebek dünyaya getirmiş olmak bile bir kısıt getirmez. Bunu bir kenara bırakalım daha önce kızlık zarı dikimi yaptırmış olupta cinsel ilişkiden sonra aradan zaman geçer veya geçmez yeniden dikim istenirse bu konudada bir kısıtlama yoktur, kızlık zarı dikimi defalarca yapılabilir, kalıcı veya geçici. Eski yırtılmış kızlık zarında artık dikilecek bir yer kalmamış gibi düşünceler yanlıştır, zira kızlık zarı dikiminde aslında eski kızlık zarı dikilmez, vajina duvarlarından yeni bir zar yapılır.

Kızlık zarı tamiri nasıl yapılır ?

Sakın  hasar görmüş bir organı veya dokuyu onarmak olarak algılamayın, ne geçici nede kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatlarında eski kızlık zarı yırtıldığı yerlerden dikilerek onarım yapılmaz, zaten yapılırsa sonuç başarısız olur. Onun yerine flep yöntemi denilen teknikle vajina duvarlarından ince tabakalar serbestleştirip karşı duvarın flebi ile uç-uca dikme şeklinde yapılıyor. Yani artık eski kızlık zarı arkada kalmış oluyor ve önce yeni inşa edilen kızlık zarı vajina duvarlarından gelen kan damarları ile ilk cinsel ilişkiye kadar canlı kalıyor. Vajina girişine erkek cinsel organı veya başka bir cisim sokulduğunda ise beklenen kızlık zarı kanaması geliyor, kan rengi açık kırmızı oluyor, çünkü atardamar kanı. Geçici kızlık zarı dikiminde iş çok daha kolay bir hale geliyor , bu sefer vajina duvarlarından doku kaldırıp yeni bir zar yapmakla hiç uğraşılmıyor, vajina duvarları arasına vajinada belli bir derinliğe yüzeyel dikişler yerleştiriliyor ve ilişkide duvarlar ayrılında dikiş tutunma yerlerinden kanamalar ortaya çıkıyor.

======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Kızlık zarı diktirenlerin evleninceye kadar içlerinden atamadıkları en önemli endişe kızlık zarı tamirinin cinsel ilişki esnasında veya sonrasında anlaşılmasıdır. Ama zaten ameliyat metodu itibarı ile doğal kızlık zarının sibernetik taklidi yapıldığı için iyileşme döneminden sonra anlaşılması pek mümkün olmamaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi iyileşme döneminden sonra yapılan ameliyatın dikiş izlerinde bir doğallaşma sürecine tabii olur ve dikiş izleride büyük ölçüde görünmez hale gelir. Bu dönemden sonra rutin kızlık zarı muayenelerinde himenoplasti ameliyatının yapıldığının anlaşılmasıda düşük ihtimal olarak karşımıza çıkar. Ama kızlık zarı dikimi ameliyatı yapılıp yapıladığı araştırılması istenirse jinekolog doğal çizgileri ve ameliyat çizgilerini daha dikkatli araştırarak ameliyatla ilgili izleri tespit etme ihtimal dahiline alabilir.

Kızlık zarı dikimi fiyatları 

Kızlık zarı dikimi ücretlerini ülkemizde yürürlükte olan Türk tabipler birliği tıbbi etik kuralları ve rekabet kanunları hükümlerinden kaynaklanan kısıtlamalar sebebi ile web sitelerine direk olarak yazamıyoruz. Ama kızlık zarı diktirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle telefon, kısa mesaj, WhatsApp gibi kişisel iletişim araçları üzerinden birebir iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi sonrası bakım

Kızlık zarı diktirmek ağır bir ameliyat değildir, ortalama yarım saat süren müdahaleden sonra yürüyüp işinize - gücünüze geri dönebilirsiniz. Bu arada dikişlerin iyileşme döneminde dikkat edilmesi gerekn birkaç noktaya dikkat çekmek isterim. Bu ameliyattan sonra jinekolog size sprey şeklinde bir antiseptik solusyon reçete eder, ilk bir ay günde 2 kez dikişlerin üstüne doğru püskürtmek dikişlerinizin enfeksiyonlardan korunmasını sağlar. Ayrıca yapılan ameliyatın anüs gibi bir mikrop kaynağına 2 cm kadar yakın mesafede olması bu gerekliliği dahada önemli kılar. Bunun dışında büyük abdest bozduktan sonra tahareti takiben sprey antiseptik kullanmkata fayda var. Antiseptikler bazı ciltlerde tahriş yapabilir, bu durumda hasta bunu genital dudaklarda yanma olarak tarif eder. Batikondan 1 dakika sonrası ovalamadan yıkamak işe yarar.

======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Kızlık zarı dikimi sonrası haraket kısıtlaması

Kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi sonrası bazı abartılı haraketleri 1 ay süre ile kısıtlamakta fayda vardır. Mesela koşma, zıplama, yüzme, bisiklete veya ata binme, plastes gibi bacak ve kalça eklemini esneten sporlar sakıncalı olabilir. 1 aylık iyileşme döneminden sonra bu aktivitelere devam edebilirsiniz. Ayrıca kızlık zarı diktirmiş olmanız iş hayatınıza engel olmaz, ameliyattan hemen sonra hatta aynı gün bile çalışma hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi yorumları

Kızlık zarı dikimi ameliyatlarına karar verirken daha önce bu ameliyatı yaptırmış başka hastaların görüşlerini almak önemli olabilir. Bu durumda yapılan ameliyatın sosyal hayattaki yeri mahrem olduğu için insanlar kendi çevrelerinden fikir almakta zorluk çekerler ve kızlık zarı dikimi yorumlarına başvururlar. Bu konuda doktorların hasta yorumlarını kendi sayfalarında yayınlaması etik dışı bulunmuştur. Ama anonim forum ve blog siteleri için bu linke tıklayarak kızlık zarı dikimi yorumlarını okumanızda veya kadınlar kulübü forumunu incelemenizde sakınca yoktur. ( Farklı bir site açılacak, site kuralları sayfasına göz atınız )ANA SAYFAYA DÖN 

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )

VAJİNA DARALTMA AMELİYATI - VAJİNOPLASTİ
GENİTAL DUDAK KÜÇÜLTME AMELİYATI - LABİOPLASTİ
KIZLIK ZARI MUAYENESİ
** KIZLIK ZARI DİKİMİ  **
KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ FLEP YÖNTEMİ
ÇİFT KAT FLEP YÖNTEMİ
GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ
GEBELİK SONLANDIRMA - KÜRTAJ
GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ - HPV KONDİLOMA
YASAL UYARILAR VE SİTE KURALLARI
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Kızlık zarı

Kürtaj fiyatları

Kalıcı kızlık zarı dikiminde güncel yaklaşımlar

Kızlık zarının muayenesi

Kızlık zarı dikimi

Flep yöntemi

Kızlık zarı dikimi ücreti

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Önemli Yasal Uyarı

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.