Gebelik Sonlandırma Vakum Kürtaj

Evli veya bekar farketmez plan dışı yaşanan hamilelikler için belli aşamalara kadar bir geri dünüş yolu olarak görülen en güvenli yöntem vakum kürtajdır. Vakumlu kürtaj yaptırmış veya yaptırmayı planlayanların birbirleri ile mesajlaşmalarını ve konu hakkındaki yorumlarını okumak, onlarla yazışmak bilgilenme açısından işinize yarayabilir, bu konuda bağımsız anonim bloglardan kürtaj yorumları linkini tavsiye edebiliriz. Tıkladığınızda bizimle alakası olmayan farklı bir site açılır.

======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Vakumlu kürtajın safhaları ve özellikleri

 1. Vakum kürtaj öncesi mutlaka detaylı ultrason muayenesi ile rahim içindeki kesenin incelenmesi ve ölçümleri yapılır. Bu şekilde gebelik haftası net olaran ortaya konabilir. 10 haftayı bir gün bile geçmiş olarak bulunsa kürtaj yapılamaz. Kürtaj yasası ve alakalı kanunlara göre 10 hafta sınırı çok önemlidir ve ağır cezalarla çerçevelenmiştir. Kürtaj öncesi yapılan bu incelemeler için jinekologlar genelde ek bir ücret taleb etmez.
 2. Lokal anestezi denilen sadece rahim girişinin uyuşturulması, bilincinizin açık olması ama ağrı veya acı hissedilmeyerek gerçekleştirilir.
 3. İşlem çok kısa sürer 10 dakikada biter, kesici veya delici alet kullanılmaz. Rahim kanalı dilate edildikten sonra karmen kanülü adı verilen streril ve tek kullanımlık ince tüp ile gebelikl kesesi sıvı halde dışarı alınır.
 4. Kürtaj sonrası hastaya yeniden ultrason yapılır ve rahim içinde kese parçası kalmadığına emin olunur. 
 5. Kürtajdan 10 gün sonra hasta kontrole çağırılır. Ultrasonla rahim muayene edilir.
 6. Kürtaj sonrası hastada önceden bir enfeksiyon yoksa antibiyitik proflaksisine gerek yoktur. Kürtajda kullanılan tüm aletler tek kullanımlık ve sterildir.

Kürtaj fiyatları

Kürtaj ücretlendirmesini her jinekolog kendi kriterlerine göre yapar, özel bir ücret sıkalası yoktur. Kürtaj yapan doktorların çoğu gebelik haftasına göre fiyat taleb ederler. 0-5 haftalık gebelikten başlayan en düşük kürtaj ücretleri 10 haftaya yaklaştıkça yavaş yavaş artar. Kürtaj fiyatlarının kaç para olduğu web sitelerine açık olarak yazılmaz. Ancak telefon, kısa mesaj veya whatsapp gibi bire bir iletişimde size açıklanır.
ANA SAYFAYA DÖN 

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )

VAJİNA DARALTMA AMELİYATI - VAJİNOPLASTİ
GENİTAL DUDAK KÜÇÜLTME AMELİYATI - LABİOPLASTİ
KIZLIK ZARI MUAYENESİ
** KIZLIK ZARI DİKİMİ  **
KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ FLEP YÖNTEMİ
ÇİFT KAT FLEP YÖNTEMİ
GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ
GEBELİK SONLANDIRMA - KÜRTAJ
GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ - HPV KONDİLOMA
YASAL UYARILAR VE SİTE KURALLARI
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar

 1. Adsız15:35

  Merhaba bilgi almak istiyorum. Yasal süre için fiyatlar uygun yanlız 12 haftalık hamileyim 1500 TL vermem karsiliginda alınabilir mi? Çok aciliyeti var gerçekten ailemin bilgisi yok
  Ve eğer işlem olursa hemen pazartesi günü gelicem. Yani bununla ilgili raporlariniza ölü yazabilirsiniz bebek için gerekli sorumluluğu bende alabilirim. Antalya'da var yapan bir cok yer çaresi var elbette ben afyondan gelicem istanbul daha mantıklı olacaktı benim için

  YanıtlaSil
 2. Adsız16:01

  Merhabalar doktor bey.
  Bir arkadaşım için yazıyorum size. 38 yaşında tahmini 4-5 haftalık hamile arkadaşım kürtaj yaptırmak istiyor. Daha önce 10 yıl önce yaptırmış bir kere daha. Fiyatını sordu ben sizi önerince. Bilgilendirir misiniz

  YanıtlaSil
 3. Adsız19:04

  Merhaba rahatsız ediyorum. 4-5 haftalık gebeliğimi sonlandırmak istiyorum. Çarşamba günü hangi saatler arasında müsait olursunuz
  Telefonla ulaşmak mümkğn mü

  YanıtlaSil
 4. Adsız21:19

  Hamilelik testi yaptım iki tane ikisidr pozitif çıktı yeniden kan tahliline gerek var mı kürtaj olmak istiyorum

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

merhaba, tıbbi etik kurallar gereği doktorunuz yorumlara cevap yazmıyor, fakat merak ettiklerinizi veya tecrübelerinizi bu sayfaya yorum olarak yazabilirsiniz, başka ziyaretçiler tecrübeleri çerçevesinde size cevap yazabilir, veya sizin bir başınızdan benzer bir olay geçti ise paylaşım yapabilirsiniz, lütfen paylaşımlarınızda anonim seçeneği işaretleyiniz. Doktorla direkt birebir iletişim için 0212 227 5519 veya 0532 221 3007 WhatsApp kullanabilirsiniz.

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Genital siğil HPV kondiloma tedavisi

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Dr. Turgay Karakaya

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.