Vajina daraltma ameliyatı ne zaman gerekir ?


Vajina daraltma ameliyatı ne zaman gerekir tahmin etmek zor değil, ama yinede belli kriterler belirtmekte fayda vardır. Tıbbi çevrelerde vajinoplasti olarak bilinen ve jinekolojinin lokal anestezi ile yapılan küçük cerrahi müdahaleleri arasında mevzusu çok geçen bir operasyondur. Bu müdahalede amaç genetik veya sonradan olma vajina genişliklerini cerrahi metodla gidermektir. Aynı ameliyatın lazerle dolular yakılarak yapılan formuda vardır ama cerrahi metod kadar iyi ve kalıcı sonuç vermemektedir.

*** Boydan Boya Cerrahi Vajina Daraltma Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )


======

Op. Dr. Turgay Karakaya'ya vajina daraltma hakkında soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======


Hangi şikayetler vajina daraltma ameliyatı gerektirir ?

Kesin olmazsa olmaz bir ameliyat olmasa bile cinsel sağlık ve ilişki konforu açısından aşağıdaki şikayetler ortaya çıkmaya başlayınca yaptırma endikasyonu doğar :

  1. Vajinada aşırı ıslaklık ve kesilmeyen akıntılar.
  2. Sık geçirilen vajinal enfeksiyonlar
  3. Cinsel ilişkide penisi hissedememek ve buna bağlı geç ve zor orgazm durumu, hatta hiç orgazm olamama.
  4. Erkeğin vajinayı hissetme eksikliğine bağlı şikayetler.
  5. Cinsel ilişkide saniyeler içinde aşırı ıslaklık ve vajinaya hava giriş çıkışına bağlı gaz çıkarma benzeri istenmeyen sesler, bunlara bağlı cinsel odaklanma kaybı.


Vajina daraltma ameliyatında yaş grubu

Birçoğu vajinoplasti ameliyatı için orta ve ileri yaşlar gerekeceğini zanneder ama bu operasyon için spesifik bir yaş aralığı , doğurmuş olmak / olmamak gibi kriterler aranmaz. Vajina daraltma ameliyatlarının en klasik talibi vajinal yani normal doğum yapmış kadınlardır ama doğumsal olarak vajinası geniş olup yukarıdaki şikayetleri yaşamakta olan birçok kadında vajina daraltma ameliyatı yaptırmaktadır. 18 yaşından 60 lı yaşlara kadar uygulanabilir.


Vajinoplasti ameliyat ücretleri

Vajina daraltma ameliyat fiyatlarını sona bıraktım. Ama zaten şu kadar lira , bu kadar para diye sayısal bir değer yazmamız etik kuralların dışına taşar. Sağlık hizmetlerinin ücretlerini öğrenmek için telefon, kısa mesaj, whatsapp gibi birebir iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. Sayfanın üst kısmında iletişim numaralarımızı göreceksiniz. Prensip olarak vajinoplasti fiyatları vajendeki genişlik derecesine göre belirlenmez, bazı bayanlarda genişlik fazla bazılarında az olabilir ama jinekologlar genellikle herkesten aynı ücreti isterler. 


                                VAJİNA DARALTMA AMELİYATI YORUMLARIANA SAYFAYA DÖN 

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )

VAJİNA DARALTMA AMELİYATI - VAJİNOPLASTİ
GENİTAL DUDAK KÜÇÜLTME AMELİYATI - LABİOPLASTİ
KIZLIK ZARI MUAYENESİ
** KIZLIK ZARI DİKİMİ  **
KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ FLEP YÖNTEMİ
ÇİFT KAT FLEP YÖNTEMİ
GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ
GEBELİK SONLANDIRMA - KÜRTAJ
GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ - HPV KONDİLOMA
YASAL UYARILAR VE SİTE KURALLARI
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar

  1. Adsız17:09

    Ben vajina daraltma ameliyatını ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum korkulacak bir ameliyat değil Öncelikle herkes gibi ben de ameliyat olmadan önce Bıçak altına Yatmaktan korkuyorsun ama öyle değil zaten lokal anestezi ile yapılıyor sadece o bölgeyi uyuşturuluyor Ağrı veya hissetmiyorsunuz ve ameliyat kısa sürüyor yarım saat gibi bir sürede bitiyor sonrasında yürüyerek gidebiliyorsunuz iş hayatınızı devam bir ay içinde iyileşiyor doğrusu Ben memnun kaldım hocamız Dr Turgay Karakaya çok teşekkür ediyorum henüz bebek doğurmadım ama cinsel ilişkide genişlemeye bağlı olarak sorun yaşıyordum şu anda her şey çiçek gibi oldu Desem doğrudur

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

merhaba, tıbbi etik kurallar gereği doktorunuz yorumlara cevap yazmıyor, fakat merak ettiklerinizi veya tecrübelerinizi bu sayfaya yorum olarak yazabilirsiniz, başka ziyaretçiler tecrübeleri çerçevesinde size cevap yazabilir, veya sizin bir başınızdan benzer bir olay geçti ise paylaşım yapabilirsiniz, lütfen paylaşımlarınızda anonim seçeneği işaretleyiniz. Doktorla direkt birebir iletişim için 0212 227 5519 veya 0532 221 3007 WhatsApp kullanabilirsiniz.

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Kızlık zarı bozulma belirtilerinden önemli olanlar

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Kızlık zarı muayenesi

Adet düzensizliği olan bayanlarda hamilelik belirtileri

Kızlık zarı bozulurken acır mı ?

Kızlık zarı bozulması kanama

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.