Vajina daraltma ameliyatı ne kadar kalıcıdır ?

Vajina daraltma ameliyatı ne kadar kalıcı
Cerrahi vajinoplasti yada fonksiyonel adı ile vajina daraltma ameliyatı ne kadar kalıcıdır, yapıldıktan sonra kaç sene dayanır ? Teorik olarak cerrahi metodla yapılan vajinoplasti ameliyatlarında genişleyen ve doğum yırtıklarından etkilenen bölgeler kesilip atıldığı için zaman içinde yeniden genişleme pek rastlanmaz. Bunun sebebide zaten genişleyen yerlerin çıkartılması ve geriye sadece en iyi işlev gören vajina duvarlarının bırakılmasıdır. Vajinanın daraltılmasında jinekologların uyguladığı ama cerrahi olmayan metodlarda vardır, bunların başında lazerle vajina daraltma gelir. Lazer probu vajinaya sokulup cihaza akım verildiğinde vajina duvarlarında hem mukoza hemde vajinayı lastikli bir çorap gibi saran kas dokusunda mikro yanıklar oluşur. Bu yanıklar minik nedbe dokuları ile büzüşmeye yol açarlar. Lazerle vajina daraltma ameliyatlarının en fazla şikayete yol açan yan etkileri, micro yanıklara bağlı his kaybı ve birkaç ay geçtikten sonra yeniden vajinal genişleme orataya çıkmasıdır. Cerrahi vajina daraltma ameliyatlarında his kaybı ve yeniden genişleme şikayetine rastlanmaz.

Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer ?

Jinekolojide diğer genital estetik operasyonlar gibi ayaktan gelip yarım saat veya 1 saat içinde yine ayaktan geri dönebileceğiniz ameliyatlardan biride vajinoplastidir. Operasyon dıştan müdahale ile gerçekleştiği için lokal anestezi bu ameliyatlarda en uygun uyuşturma metodudur. Genel anestezi ile vajina daraltma ameliyatı pek tavsiye edilmez, bunun sebebide bazen hayati komplikasyonlarıda yanında getiren genel anesteziye ait risklerdir. Lokal anestezi ile sadece ameliyat yapılan dokular uyuşturulur cerrahi olarak kalıcı etkiye sahip vajinayı daraltma müdahalesi 30 dakika kadar sürer. Post operatif dönemde hasta yürüyerek aynı gün evine dönebilir, iş hayatınada aynen kaldığı yerden devam etmesinde sakınca olmaz.

Vajina daraltma ameliyatı kaç seans yapılmalıdır ?

Cerrahi vajinoplasti tek seansta gerçekleştirilir. Hatta birçok jinekolog görüşme , muayene ve vajina ameliyatını aynı seansta yapar. Buna karşılık lazerle vajinoplasti genelde 3 seansta yapılır. Ama yan etkilerinden dolayı pratik uygulamada pek tercih edilmez.

Vajina daraltma ameliyat fiyatları ne kadardır ?

Sağlık hizmetlerinde isteğe bağlı estetik cerrahi ameliyatlar bile olsa web sitelerine direkt vajina daraltma fiyatları şu kadardır diye yazılmaz. Tıbbi etik kurallar gereği vajinoplasti ücretini telefonlarımızı arayarak, kısa mesaj veya WhatsApp mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Bu ameliyatların fiyatları hastanın vajinal genişleme derecesine göre hesaplanmaz, genellikle her hasta için aynı maliyetler söz konusu olur.

Bu makalede yazılanlar bilgilendirme amaçlı olup hekim muayenesi olmadan tek başına geçerli değildir. Ayrıca anlatılan tedavi metodları sadece yazara özel olmayıp aynı branştan birçok hekim tarafınca uygulanabilir.

Yorumlar

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Lazerle vajina daraltma yaptıranlar memnun mu ?

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.