Kızlık zarı bozulma belirtilerinden önemli olanlar

Kızlık zarı bozulma belirtileri
Kızlık zarı bozulma belirtilerinden önemli olanlar hangileridir ? Ne durumlarda bekaret kaybı kesinleşir ? Kızlık zarının bozulmasında kanama olması şart mıdır ? Henüz kızlık zarı muayenesine gelmeden kendi bekaret durumunuz hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için bazı bilgilere ihtiyacınız olabilir. 21. yüzyılda hala bekaret mi konuşuyoruz diye çıkışabilirsiniz bana ama milyonlarca yıl önce genetik şifrelerimize işlenmiş temel içgüdülerin tatmin edilmesi ihtiyacı, insanoğlunun kültürel ve teknolojik gelişiminden bağımsız haraket ediyor ve üreme rekabetinde bizim farkında olmadığımız ilkel çarklar mağara adamı ile aynı tarzda dönmeye devam ediyor. O yüzden modern eğitim almış yüksek kültürel tabakada yetişmiş erkeklerde bile kızlık zarı saplantısı ile karşılaşmak şaşırtıcı gelmemeli.

*** Kızlık Zarı Muayenesi ve Dikimi Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )


 Tabiki yanlış, tabiki insan haklarına aykırı ama toplumun bu konudaki kabul trendi o kadar güçlü bir nehir ki ters yönde yüzenlere hoşgörülü olmuyor. Buraya kadar tamam ama kızlık zarının bozulup bozulmadığını nasıl anlayacağız, belkide bozulmadı sadece zedelendi, bunu muayene olmadan ne şekilde ortaya koyabiliriz. Tamam bozulmuş olabilir ama kızlık zarının ne zaman bozulduğunu doktor anlayabilir mi ? Acaba bu son ilişkidemi bozuldu, yoksa önceden bozulmuştu ama son ilişkide adetemi denk geldi ? Önceden bozulmuş kızlık zarı ilişki esnasında zorlanırsa yeniden kanayabilir mi ?

*** Kızlık Zarı Muayenesi ve Dikimi Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )


Kızlık zarı bozulması emareleri nelerdir ?


Önem sırasına göre alt alta yazarsak kızlık zarının bozulduğunu / bozulma ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir belirtiler ve aktiviteler :

  1. Adet dönemi dışında vajinal kanama ( cinsel ilişki, sürtünme, parmak teması, cisim teması sonucu olabilir ) yani kızlık zarı kanaması 
  2. Kızlık zarı kanaması olmasa bile erkek cinsel organının veya başka bir cismin en az bir kez vajinaya sokulması ( anlık giriş çıkışlarda dahildir )
  3. Vajina girişini bir perde gibi örten kızlık zarının aktivite sonrası yerinde olmaması veya çeşitli yerlerinden bir veya birden çok yırtık, çentiklenme içermesi
*** Kızlık Zarı Muayenesi ve Dikimi Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )Bunlar ana belirtilerdir, yukarıdaki 3 emareden en az biri varsa kızlık zarının bozulmuş olma ihtimali oldukça yüksektir. Kesin tanı için kızlık zarı muayenesi gerekir. Ayrıca bunların yanında minör yani göreceli bulgularda olabilir :
  1. Aktivite sonrası vajina girişinde kızarıklık ve şişlik
  2. Vajinada yanma hissi
  3. Vajinal bölgede aşağı çekilme hissi
  4. Kasıklara vuran ağrılar
  5. İdrar yapma zorlukları ve kanlı idrar yapma durumu.
  6. Strese bağlı adet gecikmesi, kabızlık
Yukarıda anlatılan bulgulardan hiçbiri kızlık zarınızın bozulmuş olduğunu kesin olarak ifade edemez, mutlaka kızlık testi yaptırarak doğrulanmalıdır.

*** Kızlık Zarı Muayenesi ve Dikimi Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )

Yorumlar

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Adet düzensizliği olan bayanlarda hamilelik belirtileri

Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarı anatomik yapısı

Kızlık zarı

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.