Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

vajinadan gaz çıkması
Vajinadan gaz çıkması, vajinadan ses gelmesinin bir yorumudur. yani anüsten gaz çıkartma ile aynı ses olduğu için insanlar kişinin gaz çıkarttığını düşünebilirler. Aslında vajinadan çıkan hava nadir durumlar hariç barsak gazı değildir, dolayısı ile kötü kokuya yol açmaz ama yinede gerek cinsel ilişki esnasında gerekse bacak haraketleri ile gaz çıkartma sesinin ortaya çıkması kişinin kendine olan saygısını ve özgüvenini zedeler. Vajinadan neden gaz çıkar, neden ses gelir bunun ne anlamı vardır, bir hastalığın öncül belirtisi olabilir mi ? Genellikle bir hastalığın belirtisi değildir. Aslına bakarsanız vajina genişlemesinin en göze çarpan belirtisidir.


Vajina Daraltma Yaptıranlar ( blog site yorumları )


Vajinadan gaz çıkışı kimlerde daha sık görülür ?

En sık normal doğum yapmış bayanlarda görülür, bunun yanında hiç doğum yapmamış cinsel aktivitesi olan kadınlardada görülebilir, nadiren bakire bayanlarda bile ortaya çıkabilir. Bu kadar yaygın olması ve normal doğum yapmayanlarda bile ortaya çıkabiliyor olması bahis konusu vajina genişleme probleminin nerdeyse yarısının genetik zeminli yani doğumsal, yapısal bir özellik olarak hali hazırda mevcut olabileceğini düşündürür. Vakaların kalan yarısı ise cinsel yaşantısı olan kadınlar ve özellikle normal doğum yapmış olanlardır. Daha az rastlanan bir durum genital dudakların olması gereknden daha büyük olması ve o bölgede ilave deri kıvrımları sebebi ile oturma veya yatma pozisyonuna bağlı olarak anüsten çıkan barsak gazının dış ortama çıkamadan bu kıvrımlar sayesinde vajinaya dolması ve bir süre sonra vajinal gaz olarak gürültülü bir şekilde dışarı çıkmasıdır. Bu son durum bakire bayanlardada olabilmektedir. İleride vajina genişliği problemi yaşanacağının habercisi olabilir.


Vajina Daraltma Yaptıranlar ( blog site yorumları )


Vajina neden genişler ?

Öncelikle soyaçekim yani genetik sebeplerle genişler, ailedeki kadınlarda vajina genişlemesi yaygın ise sizdede olma ihtimali fazladır. Bu sebep hiç doğurmamış yeni evli veya cinsel aktif bekar kadınlardaki erken dönem vajina genişleme problemini açıklar. Fakat en yaygın sebep vajina yolla doğum yapmaktır ( normal doğum ). Mantık olarak 12 cm çapında bebek başı ve omuzları vajinadan geçtiğinde genişleme ve yırtıkların oluşması kuvvetle muhtemeldir. Ayrıca daha büyük problem normal doğum esnasında ortaya çıkan perine yırtıklarıdır ve sonrasında ciddi problemlere yol açabilir. O yüzden cerrahi vajina daraltma ameliyatlarında sıklıkla perineoplastide yapılır. Vajinayı genişleten daha tali sebeplerde yok değildir. Mesela haraketsiz oturarak yaşam tarzı, kilo almak , yürüyüşleri sevmemek gibi sedanter hayat tarzı suçlanabilir.


Vajina Daraltma Yaptıranlar ( blog site yorumları )


Vajinadan gaz çıkması tedavisi

Maalesef bu konuda size önerebileceğim krem , jel, ilaç , bitkisel tedavi gibi seçenekler yok. Piyasada vajina genişlemesine iyi geldiğini iddia eden birçok dıştan kullanılan veya vajina içine yerleştirilen ilaçlar bulacaksınız ama moralinizi bozmak gibi olmasın ama bunlardan sonuç alma ihtimaliniz sıfıra çok yakındır. Kegel egzersizi denilen vajinayı sık bırak şeklinde yapılan antenmanların sınırlı bir faydası olabilir ama vajinadan ses gelecek boyutta bir genişlemeye faydası olmayacaktır. Buna karşılık cerrahi vajina daraltma ameliyatı kesin ve kalıcı çözüm olacaktır. Vajina daraltma ameliyatı ile ilgili birçok yazım var, sitemi araştırıp okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca vajina daraltma ameliyat fiyatları için bizi telefonla arayabilirsiniz veya WhatsApp tan yazışabilirsiniz. Sayfanın en üstünde iletişim bilgilerimiz var.


Vajina Daraltma Yaptıranlar ( blog site yorumları )

Yorumlar

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Kızlık zarı bozulma belirtilerinden önemli olanlar

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Adet düzensizliği olan bayanlarda hamilelik belirtileri

Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarı anatomik yapısı

Kızlık zarı

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.