Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarının bozulduğunu nasıl anlarız
diye soran çok oluyor , özellikle İstanbul'da kızlık zarı dikimi öncesi bekaretin bozulup bozulmadığı konusunda emin olunması gerektiği için hastalar öncelikle kendileri himen yani kızlık zarının bozulup bozulmadığını , zedelenme olup olmadığını anlamaya çalışıyorlar, genelde bir ayna yardımı ile  bakıp zarlarını görmeye çalışırlar , bu seferde o karmaşa içinde neresinin zar olduğu bilinemediği için sonuçta panik halinde jinekologları arıyorlar , ve doktor bey kızlık zarım bozulmuş mudur , yada bozulduğu nasıl anlaşılır diye soru soruyorlar.


Ayrıca kızlık zarları hakkında tüm arkadaşlarından görüş alanlar bile oluyor , kızlık zarının resmini çekip WhatsApp larında kayıtlı herkese gönderiyorlar ve bekaret durumlarını değerlendirmelerini istiyorlar , çok tavsiye edilecek bir metod olduğu söylenemez, zaten biz yasal olarak kızlık zarı resmi veya videosu kesinlikle kabul etmiyoruz . Kızlık zarının bozulduğunu nasıl anlayacağınızı ve bu konudaki tüm belirtileri bu yazıda anlatıyorum , ayrıca himenoplasti ameliyatları hakkındada bilgi veriyorum , yani bekaretiniz bozuldu diye sakın üzülmeyin , içinize atarak dert edinmeyin , uykusuzluk çekmeyin , büyük ölçüde eski haline getirmek artık çok zor değil , okumaya devam edin.


Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Gerçek bir cinsel ilişki olmadan sürtünme şeklinde ön sevişme aktivitesi , veya mastürbasyon esnasında parmakla kızlık zarı bozulması , karşı cinsin parmağının bakire vajinasına girmesi gibi özel durumlarda kızlık zarının bozulup bozulmadığı net olarak anlaşılamayabilir ve acaba bu sadece bir zedelenme mi yoksa gerçekten bekaretimi kaybettim mi diye ikilemde kalınabilir. Kızlık zarının bozulduğunu ancak , bekaret zarı bozulma belirtilerini bilerek anlayabilirsiniz , okumaya devam edin şimdi o konuya giriyorum.Kızlık zarı bozulma belirtileri 

Yukarıdaki sürtünme şeklinde veya diğer sebeplerle kızlık zarınız zedelendi ise bunun gerçekten sadece bir kızlık zarı zedelenmesi mi yoksa kızlık zarı bozulması mı olduğunu ayırd etmeden en önemli kriter kızlık zarı kanamasıdır , birkaç damla kan bile geliş olsa kızlık zarı zarar görmüş hatta bozulmuş olma ihtimali vardır , genelde jinekologlara bu şikayetle gelen hastaların %75ince kızlık zarının bozulmuş olduğunu tespit ediliyor. Kan gelmesi dışında başka ne gibi belirtiler olabilir ? tamamen subjektif belirtiler olan vajina girişinde yanma , duş alırken yanma hissi , kasık ağrısı , çekilme hissi gibi şikayetlerde olabilir.Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı diktirmek konusunda karar verdiyseniz ve acilen birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girme zorunluluğunuz yok ise jinekologların size tavsiye edeceği en iyi bekaret dikim ameliyatı kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemidir , birkere diktirdikten sonra isterseniz yıllar sonra cinsel ilişkiye girin %90 ın üzerinde ihtimalle kızlık zarı kanaması ortaya çıkar , kan gelir ve kızlık o şekilde bozulur. Ama benim çok acelem var hemen bugun veya yarın , hadi olmadı öbür gün veya 1 hafta içinde cinsel ilişkide bulunmam gerekiyor diyorsanız sizin içinde geçici kızlık zarı dikimi çözümü var , dikim yapıldığı gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz , ama en fazla 10 gün vaktiniz olacak sakın unutlamıyın, oysa kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminde bu süre yıllarcadır.Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da kızlık zarı diktirme fiyatları rakamsal olarak yazılmaz. En düşük fiyatlı olan himenoplasti ameliyatı geçici kızlık zarı dikimidir , ameliyatın daha basit olması ve fazla bir ayrıntı olmaması sebebi ile geçici zar dikiminde ücret düşüktür , ama çok popüler olan ve bayanların %90'ı tarafınca tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ise bir basamak daha yüksektir. Bunların dışında vajina daraltma ve kızlık zarı dikimi ameliyatlarının aynı seansta gerçekleştirilen kombine çeşidi, çift kat flep yöntemi gibi üst seviye operasyonlarda pek ucuz sayılmaz.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yasal uyarılar

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Kızlık zarı bozulma belirtilerinden önemli olanlar

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Kızlık zarı muayenesi

Adet düzensizliği olan bayanlarda hamilelik belirtileri

Kızlık zarı bozulurken acır mı ?

Kızlık zarı bozulması kanama

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.