Vajina daraltma ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır ?

Vajina daraltma ameliyatı sonrası
Vajina daraltma ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır, neler yapmak veya yapmamak gerekir, ilk cinsel ilişki için kaç gün beklemek gerekir ? Vajinoplasti cerrahi teknik adı ile anılan kadın cinsel organ genişliğini azaltmaya yönelik ameliyat ülkemizde jinekologların çok sık uyguladıkları bir müdahaledir. Dıştan müdahaleye izin verecek anatomik konumdaki mevzu bahis organda onarım yapmak için lokal anestezi en uygun ağrısızlaştırma metodudur. Dolayısı ile 30 dakika kadar kısa süren ameliyattan sonra hasta yatarak istirahat gerekmeden, yürüyerek işine gücüne geri dönebilir.

*** Boydan Boya Cerrahi Vajina Daraltma Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )


======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya vajina daraltma hakkında soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======


Vajinoplasti sonrası bakım

Vajina daraltma operasyonunda kadın cinsel organı içinde genişleyen bölgeler vajinal trajeye paralel olarak kesilerek çıkartılır ve kalan sağlıklı vajina dokusu dikilerek birleştirilir. Kullanılan dikiş materyali organik ve doku sıvıları içinde 3 haftada eriyen cinstendir. Bir kısım iplikler dökülerek atılabilir, iyileşme ilerledikçe. Bu süreçte hastanın iyileşmeyi destelemek için yapması gereken basit önlemler söz konusudur.

  1. ilk 1 ay ağır spor yapmamak gerekir.
  2. Yine iyileşme döneminde denize veya havuza girmek enfeksiyon açısından riskli olur.
  3. İlk 5 hafta süre ile cinsel ilişkiden sakınmak gerekir. Dikişler kaynamadığı için istenen sonucun alınması zorlaşabilir.
  4. Dikişlerin üzerine ilk haftalarda antiseptik sprey püskürtmek anüs bölgesinden gelebilecek mikrobik ajanları engelleyecektir. 
  5. 5 hafta sonraki ilk cinsel ilişkide zorlamadan ve kayganlaştırıcı jel kullanarak veya vazelin kullanarak seksüel hayata devam etmek mantıklı olacaktır. Bazı bayanlarda ilk ilişkinin ağrılı olması normaldir. Takip eden ilişkilerde rahatlama olacaktır.


İyileşme dönemi içinde kontrol dışı cinsel ilişkilerden sonra kanama ve ağrı olabilir, bu durumda erkenden kontrole gelerek iyileşmeden hasra görmüş dikişlerin yenilenmesi sağlanabilir. O şekilde bırakılırsa dokular açık olarak kaynayacağı için ameliyatın etkinliği hissedilmeyebilir.

Vajina daraltma ameliyat ile birlikte labioplasti yapılması veya kalıcı kızlık zarı dikimi yapılması iyileşme sürecini değiştirmez. Perineal bölgede yani kadın dış genital organları üzerinde yapılan tüm ameliyatlar 1 ay içinde iyileşir. Aynı anda iki veya üç ameliyat yapılmış olması bu süreci uzatmaz.

Vajina daraltma ameliyatı maliyetleri


Vajinoplasti operasyonu fiyatlarını en güncel hali ile birebir iletişim kanallarımızdan yani telefon, kısa mesaj veya WhatsApp üzerinden öğrenebilirsiniz. Vajina daraltma ameliyat ücretlerini direkt olarak web sitelerine yazmak kurallara aykırıdır. 


ANA SAYFAYA DÖN 

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )

VAJİNA DARALTMA AMELİYATI - VAJİNOPLASTİ
GENİTAL DUDAK KÜÇÜLTME AMELİYATI - LABİOPLASTİ
KIZLIK ZARI MUAYENESİ
** KIZLIK ZARI DİKİMİ  **
KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ FLEP YÖNTEMİ
ÇİFT KAT FLEP YÖNTEMİ
GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ
GEBELİK SONLANDIRMA - KÜRTAJ
GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ - HPV KONDİLOMA
YASAL UYARILAR VE SİTE KURALLARI
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar

  1. Adsız08:50

    yaa bende vajina daraltma ameliyatı düşünüyorum turgay hocaya yaptıracağım ama adet düzensizliğim var yinede yapılabilir mi bana ?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

merhaba, tıbbi etik kurallar gereği doktorunuz yorumlara cevap yazmıyor, fakat merak ettiklerinizi veya tecrübelerinizi bu sayfaya yorum olarak yazabilirsiniz, başka ziyaretçiler tecrübeleri çerçevesinde size cevap yazabilir, veya sizin bir başınızdan benzer bir olay geçti ise paylaşım yapabilirsiniz, lütfen paylaşımlarınızda anonim seçeneği işaretleyiniz. Doktorla direkt birebir iletişim için 0212 227 5519 veya 0532 221 3007 WhatsApp kullanabilirsiniz.

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Kızlık zarı bozulma belirtilerinden önemli olanlar

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Adet düzensizliği olan bayanlarda hamilelik belirtileri

Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarı anatomik yapısı

Kızlık zarı

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.