Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

 


Kızlık zarı dikimi yada tıbbi adı ile himenoplasti ameliyatları birçok ülkede evlilikte önem verilen bekaretin yeniden kazanılması için yapılır. Öncelikle bu ameliyatlarda gizliliğe son derece önem verdiğimizi belirtmek isterim.

======

Op. Dr. Turgay Karakaya'yı telefonla ara : 

0212 227 55 19 

0532 221 30 07 

0542 215 72 74

WhatsApp'tan soru sor fiyat listesi iste :

 WhatsApp 0532 221 3007  

 WhatsApp 0542 215 7274  

Kızlık Zarı Dikimi Yorumlarını oku 

 İstanbul Bakırköy adresimizi haritada gör 

======


Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi 

 Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi denilen teknikle yapılır. Kalıcı himenoplastide vajina duvarlarından ince tabakalar kaldırılarak vajina girişinden yaklaşık 2-3 cm içeride yeni bir kızlık zarı oluşturulur. Bu kızlık zarı hastanın kendi dokusundan yapılır, içinden kan damarları geçer ve ilk cinsel ilişkide yırtılarak kızlık zarı kanaması oluşturur. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

 Flep yöntemi denilen bekaret tamiri ameliyatı lokal anestezi ile yapılır. Sadece Vajina Uyuşturulur. Genel anestezi veya spinal anestezi ( belden uyuşturma ) YAPILMAZ. Genel anestezinin solunum durması gibi hayati yan etkileri olduğu için genital estetik gibi isteğe bağlı ameliyatlarda uygulanması etik değildir. Lokal anestezi öncesi vajina girişine uyuşturucu jel sürülerek ön uyuşturma yapılır. Sonrasında kılcal iğne ile vajina lokal anestezik ilaç operasyon bölgesine zerk edilir. Birkaç dakika beklenerek vajinanın tam uyuşması sağlanır. Daha sonra vajina mukozası denilen iç duvar kaplamasından sağlı sollu olarak 2 tabaka doku kaldırılır. Bu tabakaların bir ucu vajina duvarıda diğer ucuda serbest olarak orta hattadır. Serbest kenarlar sağlı sollu olarak ortada estetik dikiş yöntemleri ile son derece ince ameliyat iplikleri ile birbirine dikilir. Adet kanı geçişi için serçe parmak kalınlığında bir adet deliği bırakılır. Ameliyat yaklaşık 25 dakika sürer.


Kızlık zarı dikimi sonrası nelere dikkat etmek lazım ?

 Kızlık zarı dikimi ameliyatı bitince hasta yürüyerek evine gidebilir veya başka bir şehirden uçak, otobüs gibi araçlara binmesinde sakınca olmaz. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası 1 aylık bir iyileşme süreci söz konusudur. Bu süre zarfında, ameliyattan sonraki gün çalışma hayatınıza devam edebilirsiniz. Sadece 1 ay boyunca hoplama, zıplama ve koşma gibi spor haraketlerinden kaçınmakta fayda vardır. Bunun dışında yavaş oturup yavaş kalkmak ameliyat sonrası konforunuzu olumlu etkiler. 

======

Op. Dr. Turgay Karakaya'yı telefonla ara : 

0212 227 55 19 

0532 221 30 07 

0542 215 72 74

WhatsApp'tan soru sor fiyat listesi iste :

 WhatsApp 0532 221 3007  

 WhatsApp 0542 215 7274  

Kızlık Zarı Dikimi Yorumlarını oku 

 İstanbul Bakırköy adresimizi haritada gör 

======


Kızlık zarı dikimi sonrası pansuman ve bakım

 Kalıcı himenoplasti sonrası doktorunuz size sprey şeklinde bir antiseptik solüsyon, antibiyotik ve ağrı kesici hap reçete eder. Antiseptik spreyi günde 2 kez ameliyat bölgesine 2 fıs şeklinde püskürtmeniz tavsiye edilir. Antibiyotik ve ağrı kesici sadece ilk 3 gün için gerekebilir, doktorunuz reçeteye kullanım bilgisi yazacaktır. 

Kızlık zarı dikimi sonrası kontrol muayenesi

Hymenoplasty ameliyatı sonrası iyileşme süreci 1 ay sürüyor. Ama bu süreçte çalışma hayatınıza veya sosyal yaşantınıza devam edebiliyorsunuz. Kızlık zarı dikimi sonrası kontrol 1 ay veya daha sonraki dönemlerde ne zaman isterseniz yapılabiliyor. Bu konuda bir zaman kısıtlaması yok. Kontrolde sadece gözle bakarak inceleme yapılıyor ve kısa sürüyor. Bunun için ücret ödemezsiniz. Birçok hastamız başka şehirlerden hatta başka ülkelerden günübirlik gelip ameliyat oldukları için bunların kontrole gelmeleri zor ve hatta bazı durumlarda imkansız olabiliyor. Bu durumda kalan hastalarımız bize ameliyat bölgesinin resmini çekerek gönderebiliyor. Resim üzerinden değerlendirme yapılabiliyor. Yani kızlık zarı dikimi için İstanbul dışından gelip bir daha kontrole gelememek sorun olmuyor. 

Kızlık zarı dikimi sonrası cinsel ilişki

 Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası cinsel ilişkiye girmek bakirelik dönemindeki ilk cinsel ilişki ile tamamen aynıdır. Yapmanız gereken özel bir davranış yoktur. Doğal yollarla ilişkiye girmek kızlık zarı kanaması ile sonuçlanır. Kızlık zarı kanaması gerçekleşince isteğe bağlı olarak ilişkiye devam edilebilir veya kanama çoksa 1 gün kadar ara verilebilir. Kızlık zarı kanaması miktarı kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber bakire bayanlarla aynı miktarda ve renkte olur.


Çift kat flep yöntemi 

 Kalıcı kızlık zarı dikiminin bir üst versiyonudur. Yukarıda anlatılan flep yöntemi himenoplasti metodundaki vajinadan sağlı sollu kaldırılan ince mukoza tabakalarından birer yerine ikişer kat olarak dikim yapılır. Çift kat flep yöntemi genellikle ilk 1 aylık iyileşme döneminde yoğun şalışka yaşantısı veya koşturmaca bir hayatı olanlar için tavsiye edilir. Sakin bir yaşantısı olanlarlara gerekmez. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi + Vajina daraltma

 Kalıcı flep yöntemi tek kat veya çift kat ameliyatına ilave olarak eğer ihtiyaç varsa vajina daraltma ( vajinoplasti ) ameliyatıda yapılabilir. Aynı seansta 2 ameliyatın birden yapılması hasta açısından bir sakınca doğurmaz. Sadece ameliyat süresi 20 dakika kadar uzayabilir. Peki kızlık zarı dikimi ile birlikte daraltma ameliyatı kimlere gerekir? Öncesinde yıllarca aktif cinsel yaşantısı olmuş, başından kürtajla sonuçlanan gebelikler geçmiş, cinsel ilişkide genişlik, aşısı ıslanla ve cinsel haz kaybı olanlara uygundur.

======

Op. Dr. Turgay Karakaya'yı telefonla ara : 

0212 227 55 19 

0532 221 30 07 

0542 215 72 74

WhatsApp'tan soru sor fiyat listesi iste :

 WhatsApp 0532 221 3007  

 WhatsApp 0542 215 7274  

Kızlık Zarı Dikimi Yorumlarını oku 

 İstanbul Bakırköy adresimizi haritada gör 

======


Kalıcı kızlık zarı dikimi + Labioplasti ( genital dudak küçültme )

 Genital iç dudakların sarkık olması, asimetrik olması veya şekilsiz olması genç yaşlardada olabilen doğumsal bir varyasyon olabilir. Kızlık zarı dikimi esnasında bu sonunda çözümünü aynı seansa ilave edeceğimiz labioplasti ameliyatı ile çözmek mümkündür. Bu ikili ameliyat için himenoplasti ücretine ilave masraf eklenecektir.


Kalıcı kızlık zarı dikimi + Daraltma + labioplasti

 Yukarıdaki vajina daraltma ve labioplasti paragraflarındaki durumların aynı hastada olması durumunda üçlü kombine ameliyat yapmakta mümkündür. Yine kalıcı kızlık zarı dikimi çift kar veya tek kat olarak uygulanabilir. Bu ilave istenen özellikle kızlık zarı dikimi ücretini yukarı doğru çekecektir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

 Kalıcı flep yöntemine göre çok daha eski model bir bekaret ameliyatıdır. 2000 yıllardan önceki dönemlerde sadece bu yöntemi uygulanırdı ama günümüzde kalıcı kızlık zarı dikimi geliştirildiği için artık papucu dama atılmıştır. Geçici kızlık zarı 15 dakika süren kısa bir ameliyattır. Vajina içine 1 hafta içinde kendiliğinden eriyerek yok olan geçici kılcal dikişler yerleştirilir. Cinsel ilişkide vajina açılınca bu dikişler gerilerek arka planda vajina duvarına tutundukları noktalarda minik yırtıklar oluşturarak kızlık zarı kanaması oluşturur. Geçici kızlık zarı dikimi 1 haftalık ve 2 haftalık olarak farklı malzeme kullanılarak isteğe bağlı olarak yapılabilir. İyileşme dönemi yoktur. Ameliyattan hemen sonra ilişkiye girebilirsiniz. 1 haftalık süre aşılırsa yapılan işlem yok olacağı için işe yaramaz. Geçici kızlık zarı dikiminde cinsel ilişkiye kadar hoplama zıplama ve koşma gibi haraketler yapmak sakıncalıdır. Dolayısı ile halk dansları içeren eğlenceli düğünler ve haraketli partiler için uygun olmayabilir. Sırf bu yüzden bekaret ameliyatı için başvuranların sadece %10 kadarı geçici kızlık zarı tercih ederken kalan %90 ı kalıcı kızlık zarı dikiminde karar kılmaktadır. 


Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

 Anlaşılmaz. Kızlık zarınızın dikilmiş olduğu ilişkiye girdiğiniz partneriniz veya eşiniz tarafınca anlaşılamamaktadır. İlişkide kızlık zarı parçalanmakta ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkmaktadır. Kızlık zarı dış ortamdan 3 cm kadar içeride olduğu için ilişki öncesi yakınlaşmalardada anlaşılamamaktadır. 

Kızlık zarı dikimi yorumları

 Himenoplasti ameliyatları tıp okullarında ders konusu olarak anlatılan yada jinekoloji ihtisaslarında öğretilen bir ameliyat çeşidi değildir. Her jinekolog kızlık zarı dikimi tekniğini kendisi geliştirir. Genellikle bu konuda jinekologlar arasındada bilgi alışverişi, tıbbi makale yayını olmadığı için özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatlarında her hekimden farklı sonuç alma ihtimali ortaya çıkmaktadır. Bu durumda hastaların kızlık zarı dikiminde en iyi sonucu almak için danışabilecekleri en önemli bilgi kaynağı kızlık zarı dikimi yorumlarıdır. Bu konudada hekimlerin kendi oluşturdukları web sitelerindeki yorumlara maalesef güvenilemez. Sadece olumlu yorumları görüyor olmanızın sebebi, diğer yorumların silinmesi olma ihtimali yüksektir. Bu durumda kızlık zarı dikimi yorumlarında doktorların kendi web siteleri dışında bağımsız forumlar ve bloglar daha kıymetli olabilir. Bağımsız Forumlarda kızlık zarı dikimi yorumlarını inceleyip bilgi almak veya paylaşmak için tıklayın.


Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

 Himenoplasti fiyatları taleb edilen ameliyat içeriğine göre değişir. Mesela yukarıda anlatılan geçici kızlık zarı dikimi fiyatları en ucuzdur. Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatlarıda çift kat olduğu zaman artmaktadır, yada kalıcı kızlık zarı dikimi ile birlikte vajina daraltma ameliyatı, labioplasti ameliyatı gibi ilave müdahalelerde istenirse ücretleri adım adım artacaktır. Detaylı fiyat listesi için Whatsapp tan yazabilirsiniz yada telefonla arayabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi fiyat yorumları

 Kızlık zarı diktirme ücretleri ülkedeki enflasyona bağlı fiyat artışlarına paralel olarak zaman içinde artmaktadır. Dolayısı ile forumlarda hastaların yazdıkları kızlık zarı dikimi fiyat yorumları güncel fiyatları yansıtmıyor olabilir. Güncel liste için telefonla arayın yada whatsapp tan yazın.

======

Op. Dr. Turgay Karakaya'yı telefonla ara : 

0212 227 55 19 

0532 221 30 07 

0542 215 72 74

WhatsApp'tan soru sor fiyat listesi iste :

 WhatsApp 0532 221 3007  

 WhatsApp 0542 215 7274  

Kızlık Zarı Dikimi Yorumlarını oku 

 İstanbul Bakırköy adresimizi haritada gör 

======

Kızlık Zarı Dikiminde Yol haritanız 

  1. Öncelikle kızlık zarı dikimi yorumlarını birkaç hafta okuyun bilgi alın, kızlık zarı diktirenlere forum ortamında sorular sorun, konuyu tartışın. 
  2. Kızlık zarı dikimi fiyatları konusunda yaklaşık bir maliyet ve bütçe için öncelikle forumlarda kızlık zarı diktirenlere sorular sorun ortalama olması gereken rakamları öğrenin.
  3. Kızlık zarı dikimi yorumlarında dikim yaptırmış birçok hastanın tavsiye ettiği hekimlerle telefonda görüşün, whatsapp üzerinden fiyat listelerini isteyin, durumunuza en fazla uyan himenoplasti çeşidini ve maliyetini not edin.
  4. Ameliyat için gitmeyi düşündüğünüz doktor farklı bir şehirde ise ulaşım imkanlarını, saatlerini ve maliyetlerini öğrenin. Aynı gün gidip aynı gün dönecekseniz dönüş zamanı ve maliyetlerinide hesaba katın.
  5. Kızlık zarı dikimi yapan doktorunuzu arayarak randevu alın. İstanbul'da trafikten dolayı randevu saatinizi 1 saatlik yanılma payı ile düşünün.
  6. Randevu öncesi bir ön hazırlık gerekmez. Lokal anestezi ile yapıldığı için ameliyata tok karnına gelebilirsiniz. 
  7. Randevudan 1 gün önce veya randevu sabahı doktorunuzun asistanına Whatsapp tan yazarak teyidleşin. Doktorda bir insan olduğu için hastalık veya başka bir problem olmadığından emin olun.


Yorumlar

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Lazerle vajina daraltma yaptıranlar memnun mu ?

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.