Kalıcı kızlık zarı dikiminde güncel yaklaşımlar

Kalıcı kızlık zarı dikiminde güncel yaklaşımlar
Kalıcı kızlık zarı dikimi kavram kargaşası yaratmasın kafanızda. Yapılan işlem cinsel ilişkiye girince bozuluyor ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkıyor. Yani kalıcı olduğu için ilişkiye girilse bile bozulmaz şeklindeki düşünceler yanlıştır. Flep yöntemi teknik adı ile anılan kalıcı himenoplastilerde güncel yaklaşım isteğe bağlı olarak tek kat veya çift kat olarak uygulamaktır. Bu yöntemlerden herhangi biri ameliyatı hedefine ulaştırmak için yeterli olmakla birlikte hastaların özel istekleride doktorlar tarafınca dikkate alınmak durumundadır. Zira sonuçta bir genital estetik ameliyatı konuşuyoruz. Gerçektende geniş bir hasta popülasyonunda birçok farklı istekle karşılaşılır bu konuda. İlk cinsel ilişki deneyimini geleneklere en yakın şekilde deneyimlemek isterken hayal edilen sonucu ulaşmada birçok ameliyat çeşidi sunulmaktadır. Flep yöntemi yaptıranlar veya yaptırmak için araştırma içinde olanların yorumlarını okumak, onlarla yazışmak bilgi açısından işinize yarayabilir, bu konuda bağımsız anonim bloglardan ve forumlardan flep yöntemi yorumları linkini tavsiye edebiliriz ( yazının en altından kızlık zarı dikimi yorumları paragrafında var ). Eskiden temel himenoplasti ile yetinilen bakirelik ameliyatlarında artık alt alta yazdığımızda nerede ise onlarla ifade edilecek farklı ameliyat çeşidi karşımıza çıkıyor. Kalıcı , geçici , kalıcı ve daraltma, kalıcı ve dudak küçültme gibi. Bu ameliyat isimleri tamamen bilgilendirme amaçlıdır her doktor farklı ameliyat isimleri kullanıyor olabilir. Geçici kızlık zarı dikimi ameliyatları ile birlikte vajina daraltma ve labioplasti gibi ameliyatları kombine edilemezler. Bu soru nerdeyse hergün birileri tarafınca biz jinekologlara yöneltiliyor. Geçici kızlık zarı dikiminde yeni bir kızlık zarı inşaa edilmiyor. Sadece vajina girişine yakın 2-3 cm derinliğe duvarları birbirine yaklaştıran yüzeyel dikişler konuyor, ilişkiye girilince dikişler mukozada minik yırtıklara yol açıyor. Dolayısı ile iyileşme dönemi olmadığı için yaklaşık 1 aylık iyileşme dönemi ve cinsel perhiz gerektiren vajina daraltma ve labioplasti gibi tefahüratlı ameliyatlarla kombine edilemiyor.

======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Kalıcı kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Genital estetik ameliyatlar arasında önemli bir yer tutan kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi hastaya en doğal ve en kaliteli ilk cinsel ilişki deneyimi yaşatmayı hedefleyen bir ameliyattır. İyileşme döneminden sonra yeni yapılan kızlık zarı dokusu etraf oluşumlarla uyum sağlar ve vücudun doğal çizgileri doğruldusunda doğallaşır. Bu durumda cinsel ilişki esnasında veya sonrasında anlaşılma ihtimali pek mümkün olmamaktadır. Cinsel ilişki öncesi yapılacak sıradan bir kızlık zarı muayenesinde genellikle ameliyat yapılmış olduğunun anlaşılması düşük ihtimaldir,  poliklinik hizmetlerinde hasta sayısı fazla olduğu için detaylı bir inceleme pek mümkün olmayacağı için bu tahminde bulundum. Ama bir jinekoloğa kızlık zarının dikilmiş olup olmadığı, bu konuda bir ameliyat geçirilmiş olup olmadığı sorulursa dikkatli bir incemele ile mutlaka durumu anlayacaktır. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi ücretleri

Tıbbi teşhis ve tedavi hizmetlerinin fiyatlarının online açıklanması tabipler birliği etik kuralları ve rakabet yasaları gereği kısıtlanmıştır. Mesela web sitelerine kızlık zarı dikimi fiyatı yazmak yasaktır. Ama bu ameliyat grubundan genital estetik ameliyatı olarak kalıcı kızlık zarı dikimi ücretlerini telefonla öğrenmeniz veya WhatsApp üzerinden yazarak fiyat almanızde sakınca yoktur.

Kızlık zarı dikimi yorumları

Kızlık zarı dikimi ameliyatlarına karar verirken daha önce bu ameliyatı yaptırmış başka hastaların görüşlerini almak önemli olabilir. Bu durumda yapılan ameliyatın sosyal hayattaki yeri mahrem olduğu için insanlar kendi çevrelerinden fikir almakta zorluk çekerler ve kızlık zarı dikimi yorumlarına başvururlar. Bu konuda doktorların hasta yorumlarını kendi sayfalarında yayınlaması etik dışı bulunmuştur. Ama anonim forum ve blog siteleri için bu linke tıklayarak kızlık zarı dikimi yorumlarını okumanızda veya kadınlar kulübü forumunu incelemenizde sakınca yoktur. ( Farklı bir site açılacak, site kuralları sayfasına göz atınız )

ANA SAYFAYA DÖN 

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )

VAJİNA DARALTMA AMELİYATI - VAJİNOPLASTİ
GENİTAL DUDAK KÜÇÜLTME AMELİYATI - LABİOPLASTİ
KIZLIK ZARI MUAYENESİ
** KIZLIK ZARI DİKİMİ  **
KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ FLEP YÖNTEMİ
ÇİFT KAT FLEP YÖNTEMİ
GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ
GEBELİK SONLANDIRMA - KÜRTAJ
GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ - HPV KONDİLOMA
YASAL UYARILAR VE SİTE KURALLARI
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Kızlık zarı

Kürtaj fiyatları

Kızlık zarı dikimi

Flep yöntemi

Kızlık zarının muayenesi

Kızlık zarı dikimi ücreti

Kürtaj

Önemli Yasal Uyarı

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.