Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Çift kat flep yöntemi
Çift kat flep yöntemi ve tek kat flep yöntemi karşılaştırmaları gibi genital estetik ameliyatlarla ilgili akla gelebilecek birçok soru olabilir. Sıradışı cerrahi müdahaleler oldukları için yeterli kaynak bulamayabilirsiniz, aklımıza geldikçe bilgi amaçlı yazılarla bu eksiği tamamlaya çalışalım. İleri tarihlerde yaşanabilecek ilk cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması ortaya çıkması amaçlı yapılan bekaret ameliyatlarından en gelişmişi olan flep yöntemi hastanın isteğine ve vajinal yapısına bağlı olarak çift kat şeklinde yapılabilir. Hastayı arzu ettiği sonuca ulaştırmada zorunlu değildir. Tek kat flep yaptıranlarda istedikleri sonucu aynı oranda alırlar.

Çift kat flep yöntemi hangi durumlarda tercih edilir ?

Jinekologlar hastalarına mutlaka çift kat flep yaptırmalısınız diye telkinde bulunmazlar. Buna ameliyat olacak kişi karar verir genellikle aşağıdaki tercih sebepleri söz konusu olur :

  1. Boyuna göre kilosu fazla olan bayanlar
  2. Kilosu normal olupta özel isteğe bağlı olarak cinsel ilişkide kızlık zarının zor yırtılması ve daha fazla kızlık zarı kanaması ortaya çıkmasını isteyenler.
  3. Daha önceden normal doğum yapmış bayanlar.
  4. Yoğun cinsel yaşantı geçmişi olanlar
  5. Doğumsal veya sonradan olma vajina genişlemesi şikayetleri olanlar.

Çift kat flep yöntemi ameliyat tekniği nasıldır ?

Bu operasyonda aynı tek kat flep yönteminde olduğu gibi vajina duvarlarından ince tabakalar kaldırılır ve ortada adet deliği bırakılarak dikilir. Çift kat olacağı için bu işlen 2 kez yapılır. Yani sağlı sollu 4 kanat ince tabaka kaldırılır ve bunlar uç-uca dikilerek çift kızlık zarı yapılır. 

Üç kat veya dört kat flep yöntemi yapmak mümkün müdür ?

Çift kattan daha fazla kat flep yöntemi yapmak tamamen mantık dışıdır. Zira cinsel ilişkide çift kat kızlık zarını yırtarak bekaretin bozulması tek kata göre 2 kat efor gerektirirken, üç veya dört kat yapılırsa kızlık zarının ilişki ile bozulması imkansız hale gelecektir.

Kızlık zarı dikimi ameliyatlarında amacımız hastaya arzu ettiği sonucu en kolay ve doğala en yakın yoldan verebilmektir. Genellikle gerçek bakirelikteki gerdek gecesi deneyimi arzu edilir ve flep yöntemi bu deneyime en yakın sonucu üreten ameliyattır. 

Yorumlar

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Genital siğil HPV kondiloma tedavisi

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Dr. Turgay Karakaya

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.