Geçici kızlık zarı dikimi ne kadar işe yarar ?

Geçici kızlık zarı dikimi ne kadar işe yarar
Geçici kızlık zarı dikimi ne kadar işe yarar, kaç gün dayanır, mutlaka kanama olur mu, anlaşılır mı, fiyatı pahalı mıdır, kaç dakika sürer, İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi yapan doktorlar kimlerdir ? Kısa süreli himenoplastinin ( geçici kızlık zarı dikimi ) ne derece işe yarayacağını konuşmadan önce mevzubahis ameliyat tekniğinin inceliklerinide vermek gerekir. Mesela geçici kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığından başlasak iyi olur. Cinsel ilişkiye günler kala verilmiş bir ameliyat kararı ile örtüşen bir cerrahi müdahaledir. Genellikle aylar öncesiden planlanmaz, son dakikalara bıralıkmış bir karardır. Yada ameliyata ayırılacak zaman açısınıdan durum böyle icab ettirmiştir. Zaten 2000 li yıllardan önce kalıcı kızlık zarı dikimi henüz bilinmez iken tek alternatif geçici zar diktirmek idi. Nasıl yapıldığı, yani ameliyat tekniği kalıcı flep yöntemine göre nispeten daha kolay bir uygulamaya sahiptir. Lokal anestezi ile vajina uyuşturulup dış 1/3 lük bölgeye veya tercihan bozulmuş kızlık zarına yakın organik dikişler atılır. Bunlar vajina duvarına minik derinlikler kullanılarak tutturulur. Amaç cinsel ilişkide erkek organının vajinaya sokulması ile dikişlerin gerilerek tutunma yerlerininde kabul edilebilir minik yırtıklara yol açmasıdır. Böylece ilk ilişkide belirgin bir kızlık zarı kanaması ortaya çıkacaktır.

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen küçük cerrahi müdahaleler grubundan bir ameliyattır. Öncelikle aynı seansta hasta muayene edilir ve işlemin yapılacağı vajinal bölge hastanın fiziki durumuna uygun olarak tespit edilir. Lokal anestezik içeren bir jel sürülerek ardından yine lokal anestezik enjeksiyon yapılır. Bölgenin tam uyuşması için birkaç dakika beklenir. Geçici kızlık zarı dikimi operasyon uzun sürmez toplam 20 dakikada tamamlanır. Vajinal mukozayı birleştiren geçici dikişler koyulur. Mukozadan 1 - 2 milimetre derinlikten tutturulan dikişler ilişkideki açılma ile mukozada küçük yırtıklara yol açar.

Geçici kızlık zarı dikimi çeşitleri

Kullanılan ameliyat ipliklerinin doku sıvıları ile erime süresine göre 2 çeşit geçici himenoplasti ameliyatı vardır. En fazla tercih edilen 1 haftalık geçici kızlık zarı dikimidir, yani operasyondan sonra 1 hafta içinde cinsel ilişkiye girilmesi gerekir, yoksa yapılan işlem kendi kendine yok olur, ama aynı gün bile ilişki yaşanabilir. Buna karşılık 2 haftalık geçici kızlık zarı dikiminde süre 2 haftaya çıkmaktadır, onun dışında herşey aynıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatları

Kalıcı flep yöntemine göre çok daha düşük maliyetli olan geçici kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında rakamsal bilgiler vermek kanun ve tıbbi etiğe aykırıdır, ama arzu ederseniz bizi telefonla arayarak yada WhatsApp üzerinden birebir fiyat alabilirsiniz. Bu arada 1 haftalık geçici kızlı zarı dikimi en ucuz kızlık zarı dikimi ünvanını taşımaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimine göre daha ucuz olmalarının sebebi ise ameliyat uygulamasının yarı yarıya daha kolay olmasıdır.


Kızlık zarı dikimi yorumları

Konu mahrem olunca kimseden açıkça bir tavsiye alamayabilirsiniz. Bu durumda himenoplasti ameliyatlarında seçim yapabilmek için sizde herkes gibi kızlık zarı dikimi yorumlarını okuyabilirsiniz. Abartmıyorum onunamayacak kadar çok yorumla karşılaşacaksınız, bekaret ameliyatı yaptıranların sayısı tahminlerinizin kat be kat üstü olabilir. Kızlık zarı dikimi hasta yorumlarını iyi incelemek gerekiyor, bazıları sahte olabilir, genelde yazan kişinin eski yorumlarınıda okumak, cümle yapısı ve doğal akımı iyi analiz etmek gerekir.

Site kuralları ve yasal uyarılar 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı dikimi fiyatı 2019

Soru Sor ( Gizli Kalır )

Ad

E-posta *

Mesaj *