Vajina daraltma ameliyatı

Vajina daraltma ameliyatı
Cinsel hayatı iyileştirmede fazlaca işe yarayan jinekolojik müdahale vajina daraltma ameliyatı yada diğer adı ile vajinoplastidir. Genital estetik ameliyatlarının liste başında yer alan vajina daraltma operasyonu olumlu şekilde cerrahi metodlamı yoksa lazerlemi daha iyi sonuç verir, vajina daraltma ameliyatlarının etkisi ne kadar sürer, kalıcılığı var mıdır, vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2019 yılı için kaç liradan başlar, ameliyat kaç dakika sürer, vajinanın ne kadarlık bölümü daraltılabilir ? gibi sorularınız için bu makalemi dikkatle okuyunuz. Alakalı kanunlar ve tıbbi etik kuralları söz konusu olduğu için ameliyat ücretlerini rakam olarak belirtmiyoruz ama telefon veya WhatsApp üzerinden bilgi alabilirsiniz.

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )


Vajina daraltma ameliyatı kadınlar kulübü

Forumlarda çok görüyorsunuzdur mesela vajina daraltma ameliyatı kadınlar kulübü ameliyat olmak isteyen birçok bayanın soru yağmuruna tutulmaktadır. Dediğim gibi vajina daraltma kadınlar kulübünde sıkça bahis konusu oluyor ama yorumlar reklam içerebileceğinden doktorla birebir görüşmeniz daha sağlıklı olabilir. Mesela vajina daraltma ameliyatı yaptıran var mı başlığı ile görüş almak isteyen bayanlara rastlayacaksınız. İstanbul'da vajina daraltma ameliyatı fiyatı heryerde farklı olabiliyor ama genelde asgari ücretle çalışanların bir takvim yılında biriktirebileceği seviyelerde seyredebiliyor. 2019 senesi için  vajina ameliyatı fiyatları bir önceki seneye nazaran bir miktar artış göstermiş olabilir. Bazı hastalarda vajina daraltma ameliyatı video izleyerek ameliyat korkusunu yenecem derken daha fazla panik yapabiliyor. Merak etmeyin zorlu bir operasyon değil, lokal anestezi ile vajina tamamen uyuşturuluyor ve hissetmiyorsunuz, vajina daraltma ameliyatı yorumlarında bazen abartılara rast gelebilirsiniz. Herkes yaşadıklarından ziyade duygularına göre yanıt verebiliyor. Bana gelen sorulardan bir kısmıda vajina daraltma doğal yöntemler hakkında olanlardır, maalesef vajina gibi büyük bir basınca maruz kalan organda vajina daraltma kremleri veya jelleri ile daraltma elde etmek oldukça güçtür.

Vajina daraltma ameliyatı nedir ?

Vajinoplasti yada bilinen adı ile vajina daraltma ameliyatları uzun yıllardır uygulanıyor. İnsanların cinsel ihtiyaçları ve ilişki kalitesi her dönemde aynı şekilde taleb ediliyor, bazı bayanlar bu konuda doğuştan şanssız denebilir. 20 li yaşlarda bile aşırı vajina genişlemesi ile başvuran çok hasta oluyor. Genelde bu hastaların yakınması vajinada penisi hissetmemek ve orgazma ulaşma zorluklarından oluşuyor. Büyük çoğunluğunda ise cinsel haraketler esnasında vajinaya hava giriş çıkışı ile gaz çıkartmaya benzer seslerin varlığı ve cinsel konsantrasyon kaybı oluyor.

Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır ?

Vajinoplastinin adı ameliyat bile olsa korkulacak fazla bir şey olmadığını söyleyebilirim. Lokal anestezi ile 40 dakikayı geçmeyen cerrahi bir müdahale diyebiliriz. Vajina sanıldığı kadar uzun bir organ değildir, ortalama 10 cm derinliğindedir. Vajina daraltma ameliyatlarında penisin temas ettiği bölgelerin boydan boya daraltılması mümkündür.

Lazerle vajina daraltma ameliyatı

Lazerle vajina daraltma ameliyatları pek tavsiye edilmez ve sınırlı uygulanır, onun yerine tüm dünyada iyi sonuç veren ve genellikle kalıcı olan cerrahi ameliyatla vajina daraltılır. Peki lazerle vajina daraltma nasıl yapılıyor ; vajina içine lazer probu sokuluyor ve verilen akım ile fonksiyonel vajina dokusunda mikro yanıklar oluşuyor, yanıklar dokuda büzüşmeye yol açıyor. Bu durumda birkaç ay devam eden bir vajinal daralma olsa bile vajinanın haz veren sinir uçlarında tahribata bağlı olarak his kaybı olabiliyor ve birkaç ay sonra vajina yeniden eski haline genişleyebiliyor.

  KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI

GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ

FLEP YÖNTEMİ

LABİOPLASTİ AMELİYATI

VAJİNA DARALTMA AMELİYATI

KÜRTAJ FİYATLARI

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Genital siğil HPV kondiloma tedavisi

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Dr. Turgay Karakaya

Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.