Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi
Hymenoplasti, himen tamiri, zar diktirme, bekaret tamiri, kızlık diktirmek gibi pastoral tanımlamalara mashar olan isteğa bağlı olarak vajina girişindeki mukoza plikasının yeniden teşekkül ettirtilmesini amaçlayan ameliyat metoduna kızlık zarı dikimi denir. İnternette işinize yarayacak kızlık zarı diktirenlerin ve dikim için araştırma yapanları yazdıkları kızlık zarı dikimi yorumları için bu bağımsız linki tavsiye edebiliriz.

Himenle ilgili yunan mitolojisi

Himen evlilik tanrısı veya düğün tanrısı olarak eski yunanda tasvir edilmiş. Afroditin oğlu olan himen okadar yakışıklıdır ki, adeta bir kız güzelliği vardır kendisinde. Erkek veya kadın onu gören herkes bakmaktan kendini alı koyamaz. Bir gün kaçırılan bir grup kadının kurtarılmasına yardım eder ve Zeus onu formalite değilde esastan bir tanrı yapar. Himenin elinde hep bir meşale vardır, görevi yeni evli çiftlerin izdivaç yollarını aydınlatmaktır. O dönemde evlenen her çiftin himene adağı birkaç damla kan dökülmesidir, günümüzdeki yansıması gerdek gecesindeki kızlık zarı kanamasıdır. Himen evlide olsa aklı hep gelinlik kızlarda kalır, üvey kardeşi erosla beraber takılır, çiftleri birbirine aşık ederler ve her evlilikte dökülen kızlık kanı himeni günümüze kadar sürükleyen güce ulaştırır. Mitoloji böyle ama günümüzde kızlık zarı kanaması hala evliliklerde aranan bir ritüeldir.

======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Kızlık zarı dikimi çeşitleri

Genital estetik ameliyatların birbirleri ile kombine edilerek tek seansta yapılabilmeleri yolu ile kızlık zarı dikimi ile ilgili 10 küsür ameliyat metodu ortaya çıkmıştır. Jinekologlar genellikle hastanın seçimine göre haraket ederler ama himenoplasti ameliyatı öncesi aynı seansta yapılan kızlık zarı muayenesi esnasında fikirlerini hastaya ileterek yönlendirebilirler. Kızlık zarı ameliyat çeşitleri kalıcı ve geçici olarak 2 ana grupta incelenebilir. Kalıcının anlamı cinsel ilişkiye girinceye kadar kalmasından gelmektedir. Bu gurupta vajina daraltma ve labioplasti ( genital dudak küçültme ) gibi ilave ameliyatlarla aynı seansta kombinasyonlar yapılabilir. Bu durumda ihtiyaçlarınızı jinekoloğunuzla konuşarak karar verebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi ameliyatlarında başarı oranı

Sosyal baskılardan dolayı kızlık zarı dikimi ameliyatlarında hastaların olumlu sonuç beklentisi okadar güçlüdür ki adeta hayatı tehtid eden hastalıkların cerrahi tedavileri ile yarışır düzeylere yaklaşır. Hinemoplasti ameliyatlarında başarı kriteri evlilik durumunda kızlık zarı kanamasının ortaya çıkmasına endekslidir ve evet / hayır ile çalışır. Yani kızlık zarı kanaması geldi ise evet ameliyat başarılıdır denir, ama gelmedi ise hayır ameliyat başarısızdır. Bu ameliyatlara ihtiyacı olan kişilerin değerlendirmesi bu çerçevede yapılır. Sağlık hizmetlerinde hiçbir tedavi metodu %100 başarılı olamaz. Bu tabiatla bağdaşmaz. Aynı hiçkimsenin birkaç saat sonrasına canlı olarak ulaşacağını garanti edememesi gibi. Buna rağmen bu ameliyatları uygulayan jinekologlar doğuştan bakire olan bayanların gerdek gecesinde kızlık zarı kanama ihtimaline benzer bir ihtimal, bir başarı oranı zikredebilirler.

======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Web sitesinden direkt olarak zar diktirme fiyatları öğrenmek size pratik gelebilirdi belki ama ülkemizde sağlık hizmet ücretlerini halka açık olarak ilan etmek yasaktır. Ama telefon, kısa mesaj veya whatsapp gibi kişisel iletişim araçları üzerinden birebir görüşme ile fiyat almanız mümkün. Kızlık zarı dikimi fiyatları yukarıda kabaca ayrıntısını verdiğim ameliyatların karmaşıklığına göre değişmektedir.

Kızlık zarı dikimi yorumları

Kızlık zarı dikimi ameliyatlarına karar verirken daha önce bu ameliyatı yaptırmış başka hastaların görüşlerini almak önemli olabilir. Bu durumda yapılan ameliyatın sosyal hayattaki yeri mahrem olduğu için insanlar kendi çevrelerinden fikir almakta zorluk çekerler ve kızlık zarı dikimi yorumlarına başvururlar. Bu konuda doktorların hasta yorumlarını kendi sayfalarında yayınlaması etik dışı bulunmuştur. Ama anonim forum ve blog siteleri için bu linke tıklayarak kızlık zarı dikimi yorumlarını okumanızda veya kadınlar kulübü forumunu incelemenizde sakınca yoktur. ( Farklı bir site açılacak, site kuralları sayfasına göz atınız )

ANA SAYFAYA DÖN 

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )

VAJİNA DARALTMA AMELİYATI - VAJİNOPLASTİ
GENİTAL DUDAK KÜÇÜLTME AMELİYATI - LABİOPLASTİ
KIZLIK ZARI MUAYENESİ
** KIZLIK ZARI DİKİMİ  **
KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ FLEP YÖNTEMİ
ÇİFT KAT FLEP YÖNTEMİ
GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ
GEBELİK SONLANDIRMA - KÜRTAJ
GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ - HPV KONDİLOMA
YASAL UYARILAR VE SİTE KURALLARI
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Kızlık zarı

Kalıcı kızlık zarı dikiminde güncel yaklaşımlar

Kürtaj fiyatları

Flep yöntemi

Kızlık zarının muayenesi

Kızlık zarı dikimi ücreti

Kürtaj

Önemli Yasal Uyarı

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.