Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarı muayenesi
Kızlık zarı muayenesi deyin veya bekaret testi olarak isimlendirin, hatta bazıları size kızlık testi , bekaret kontrolü de diyecek, sonuçta hiç cinsel ilişkiye girmemiş bayanların vajina girişinde bulunan himen adlı oluşumun kondüsyonunu değerlendiren teşhis metoduna kızlık zarı muayenesi denir. Toplumda kalın duvarlarla örülü bir konuya giriş yapmış bulunuyoruz, maalesef asırlarda geçse bekaretle ilgili gelenekler hala değişmiş değil. Hatta iletişim çağında bence dahada önem verilmeye başlandı, zira eskiden erkekler evlenecekleri kızlar hakkında sadece dedikodu ağı üzerinden ve annelerinden bilgi alırlardı ama günümüzde sosyal medya profilleri herkese açık olduğu için daha bir şüpheci yaklaşım söz konusu olabilir. Konuyu çok dağıtmadan sadede geleyim :

Kızlık zarı muayenesi kimlere yapılabilir ?

18 yaşını doldurmuş tüm bayanlar isteğe bağlı olarak bekaret muayenesi taleb edebilirler, 16 - 18 yaş grubu ise anne veya babasının onayı ile muayene olabilirler, daha küçükler bizim branşın dışında olduğu için yorum yapamıyorum. Kızlık testi incelemesi için bayanın evli veya bekar olması farketmiyor, evli bayanlarında muayene için eşlerinden izin almaları gerekmez.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır ?

Muayene olduğunuz doktora hepsi bu muydu hocam diyen çok oluyordur, çünkü kızlık zarı muayenesi el değmeden gözle bakarak yapılır, kızlık zarına kesinlikle temas edilmez, hatta dokunulmaz bile. Ama bayanlar arasında " çatal " olarak isimlendirilen ve bacakları yukarıda ve yanlarda tutan muayene masasına çıkmanız şart, ayrıca projektörü andıran ışık kaynağıda kontrol ettiğimiz bölgeyi aydınlatacak. Bu durumda kızlık zarı muayenesi ortalama 5 dakika sürer diyebiliriz.

Bekaret raporu nasıl alınır ?

Kızlık zarı muayenesi çok sık yapılan bir işlemdir ama bulguları bir kağıda dökün altınada kaşenizi vurup imzanızı atın dendiğinde maalesef mahkeme emrine ihtiyaç duyulur. Yasal bir mevzuat olmasa bile isteğa bağlı bekaret raporu vermek fiilen sınırlandırılmıştır. Peki neden böyle ? şunu söyleyebilirim, diyelim bekaret raporu aldınız ve 1 saat sonra ilişkiye girdiniz ve artık bakire değilsiniz ama elinizde aynı gün alınmış bekaret raporu var, bu durumda rapor tamamen batıl hale gelmez mi ? ayrıca rapor alıp bunu dolandırıcılık amaçlı kullanmakta mümkün olabileceğinden yasaklanmıştır. Bir istisnası şudur : cinsel istismar ( tecavüz ) davalarında hakim uygun görüp resmi yazı ile bekaret raporu isterse doktorlar uymak zorunda kalır.

Kızlık zarı muayenesi fiyatı

Yukarıda anlattığım gibi çok zor bir işlem değildir, dolayısı ile standart bir muayene ücreti söz konusu olacaktır. Rakamsal değerleri buraya yazmak yasalara ve tıbbi etiğe aykırıdır, telefonla veya WhatsApp üzerinden fiyat alabilirsiniz.

Site kuralları ve yasal uyarılar


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı dikimi fiyatı 2019

Soru Sor ( Gizli Kalır )

Ad

E-posta *

Mesaj *