Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarı muayenesi deyin veya bekaret testi olarak isimlendirin, hatta bazıları size kızlık testi , bekaret kontrolü de diyecek, sonuçta hiç cinsel ilişkiye girmemiş bayanların vajina girişinde bulunan himen adlı oluşumun kondüsyonunu değerlendiren teşhis metoduna kızlık zarı muayenesi denir. Toplumda kalın duvarlarla örülü bir konuya giriş yapmış bulunuyoruz, maalesef asırlarda geçse bekaretle ilgili gelenekler hala değişmiş değil. Hatta iletişim çağında bence dahada önem verilmeye başlandı, zira eskiden erkekler evlenecekleri kızlar hakkında sadece dedikodu ağı üzerinden ve annelerinden bilgi alırlardı ama günümüzde sosyal medya profilleri herkese açık olduğu için daha bir şüpheci yaklaşım söz konusu. Konuyu çok dağıtmadan sadede geleyim :

Kızlık zarı muayenesi kimlere yapılabilir ?
18 yaşını doldurmuş tüm bayanlar isteğe bağlı olarak bekaret muayenesi taleb edebilirler, 16 - 18 yaş grubu ise anne veya babasının onayı ile muayene olabilirler, daha küçükler bizim branşın dışında olduğu için yorum yapamıyorum. Kızlık testi incelemesi için bayanın evli veya bekar olması farketmiyor, evli bayanlarında mu muayene için eşlerinden izin almaları gerekmez.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır ?
Hepsi bu muydu hocam diyen çok oluyor, çünkü kızlık zarı muayenesi el değmende gözle bakarak yapılır, kızlık zarına kesinlikle temas edilmez, hatta dokunulmaz bile. Ama bayanlar arasında " çatal " olarak isimlendirilen ve bacakları yukarıda ve yanlarda tutan muayene masasına çıkmanız şart, ayrıca projektörü andıran ışık kaynağıda kontrol ettiğimiz bölgeyi aydınlatacak. Bu durumda kızlık zarı muayenesi ortalama 5 dakika sürer diyebiliriz.

Bekaret raporu nasıl alınır ?
Aslında alamazsınız deyip kesip atsam yeridir, zira bekaret raporu almak çok zordur, tabiki kızlık zarı muayenesi çok sık yaptığımız bir işlemdir ama bulguları bir kağıda dökün altınada kaşenizi vurup imzanızı atın dendiğinde hakim, savcı ve polis gibi çok hoşunuza gitmeyecek mesleklerle muhatap olmanız gerekebilir. Yasal bir mevzuat olmasa bile isteğa bağlı bekaret raporu vermek yasaktır. Peki neden yasak ? bu işi 30 yıldır yapmakta olan bir doktor olarak şunu söyleyebilirim, diyelim bekaret raporu aldınız ve 1 saat sonra ilişkiye girdiniz ve artık bakire değilsiniz ama elinizde aynı gün alınmış bekaret raporu var, bu durumda rapor tamamen batıl hale gelmez mi ? ayrıca çuvaldaki patateslerin bazıları çürük çıkabilir teoremini bizim mesleğede uyarlayıp para ile rapor alıp bunu dolandırıcılık amaçlı kullanmakta mümkün olabileceğinden yasaklanmıştır. Bir istisnası şudur : cinsel istismar ( tecavüz ) davalarında hakim uygun görüp resmi yazı ile bekaret raporu isterse doktorlar uymak zorunda kalır.

Kızlık zarı muayenesi fiyatı
Yukarıda anlattığım gibi çok zor bir işlem değildir, dolayısı ile bir muayene ücreti verseniz yeterlidir diyelim :) Peki hocam muayene ücretiniz kaç para ? maalesef buraya yazamıyorum, oda yasak :) ama WhatsApp 0532 221 3007 den mesaj atın asistanım size fiyat listesi yollasın.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?