Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Dr. Turgay Karakaya

2019 yılında İstanbul Avrupa yakasında ve anadolu tarafında kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak 2018 yılı fiyat seviyelerinden başlamaktadır , duruma göre bu fiyat artabilir , mesela kilolu ve vajina girişi büyük olan bayanlarda tavsiye olunan çift kat flep yöntemi için kızlık zarı diken yerlerde yaklaşık  bekaret tamir ücreti istenirken , son yıllarda çok popüler olan kızlık zarı dikimine kadar geçen sürece yoğun cinsel faaliyetlerde bulunmuş bayanlar tarafınca tercih edilen kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı fiyatı artabilir , bu iki opsiyonu birleştiren çift kat flep yöntemi ve vajina daraltma ameliyatı ücretleri ise İstanbul'da 2019 yılında ve tahmin ediyorum 2020 yılındada gittikçe artacaktır.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi

2019 yılında geçen 10 yılda en fazla tercih edilen bekaret diktirme metodu budur. Vajina duvarından kaldırılan ince bir flep tabakasının bir ucunun kızlık zarı ringine dikilmesi ve diğer ucunun vajina duvarında korunmasına dayanan harika bir yöntemdir , 25 dakika kadar sürer ve lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma yeterlidir, dikim sonrasında yürüyüp gidebiliyorsunuz , 15 dakika dışında herhangi bir istirahat gerektirmiyor , hatta Avrupa'dan birçok hasta geliyor , uçakla gelip diktirip aynı gün uçakla geri dönüyorlar. Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin en önemli avantajı zaman sorunu olmamasıdır , diktirdikten yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girseniz bir bakire ile aynı oranda kanama oluyor. 

Çift Kat flep yöntemi

Son yıllarda ihtiyaca göre geliştirilen bir yöntemdir , özellikle boyuna göre kilosu fazla olan bayanlar ve vajina girişi büyük olan hanımlarda bu yöntem çok tuttu. Ama zayıf ve dar vajinalı bayanlarda ısrarla çift kat flep istiyorlar, onlara yapılırsa cinsel ilişkide kızlık zarının yırtılması zor olabilir. 

Kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı

Eskiden vajina daraltma ayrıca istenen ve genellikle doğum yapmaktan vajinası genişlemiş bayanlarca tercih edilen bir vajinal estetik cerrahi girişimdi , ama son 5 yılda artık evlilik öncesi aktif cinsel yaşantısı olan ve vajinasında genişleme hisseden bayanlar yeni bir sayfa açmak için kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatını aynı seansta istiyorlar , iyide oluyor aslında , önce vajina daraltmayı yapıp ardından aynı seansta kalıcı kızlık zarı dikiminide yaparak operasyonu tamamlıyoruz. 

Geçici kızlık zarı dikimi

Artık çok tavsiye edilen bir yöntem olmaktan çıktı , üzerine flep yöntemi geliştirildikten sonra geçici kızlık zarı dikiminin papucu dama atıldı. Eskiden bekaret tamiri konusunda yapılan yegane metoddu. Geçici kızlık zarı dikiminde yırtılmış olan kızlık zarı parçaları birbirine tutturulur , ama en önemli tarafı geçici dikimden sonra 7 gün içinde cinsel ilişkiye girme zorunluluğudur, yoksa dikilmiş kızlık zarı kendiliğinden atabilir, yırtılabilir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Endişe etmeyin kızlık zarının önceden dikilmiş olduğu istisnai durumlar hariç anlaşılmaz. Özellikle flep yöntemi adeta bakirelik günlerine geri dönmek gibidir, 20 günlük iyileşme döneminden sonra alttan gerçek kızlık zarınız ortaya çıkar ve cinsel ilişkiye girdiğinizde penis basıncı ile kızlık zarı gerilir ve yırtılır , böylece kızlık zarının üzerindeki kan damarlarıda parçalanır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Lazerle vajina daraltma yaptıranlar memnun mu ?

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.