Mikrocerrahi himenoplasti nedir ?

Mikrocerrahi himenoplasti nedir ?
Mikrocerrahi himenoplasti nedir ? Kızlık zarı dikiminde mikro cerrahi metod uygulamak sonucu nasıl etkiler ? Mikrocerrahi ile dikimin normal flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminden ne farkı vardır ? Bekaret ameliyatları içinde fazla bilinmeyen bir ameliyat metodunu inceliyoruz. Gerçektenden mikro cerrahi himenoplasti metodu neredeyse 100 hastadan birinde uygulanan / talep edilen bir yöntemdir. Öncelikle ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve sonuçta başarı oranlarını anlatalım.

Mikrocerrahi himenoplasti nasıl yapılır ?

Kızlık zarı bozulma tarihinden itibaren en fazla 1 hafta içinde ve henüz yara taze iken uygulanabilen bir yöntemdir, ameliyat mikroskobu altında kızlık zarının yırtıldığı yerler minik dikişlerle tamir edilir, lokal anestezi uygulanan hasta genelde ağrı duymaz. Bu yöntemde dikim yapılırken himen üzerindeki yırtık bölgedeki damar yapısına çok dikkat etmek gerekir, aktif çalışan damarların üzerine dikiş konursa doku beslenmesi bozulacağı için yapılan ameliyat iyi sonuç vermeyebilir. Operasyon yaklaşık 20 dakika sürer.

Mikro cerrahi ile kızlık zarı dikiminde başarı oranı

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi ve geçici kızlık zarı dikiminde şunu söyleyebilirim, evlendiğinizde kanama ihtimali bakire bayanlarla benzer orandadır. Ama mikro cerrrahi ile kızlık zarı dikildiğinde yırtılmış, parçalanmış kızlık zarı üzerinde işlem yapıldığı için dikişlerin tutma ihtimali ve zarın bütünlüğünü koruma olasılığı nispeten düşük olur. O yüzden kızlık zarı dikimi yapan doktorlar bu yöntemi çok ısrar edilmediği sürece pek uygulamaz.

Mikrocerrahi himenoplasti fiyatları

Kanunlar gereği miktocerrahi himenoplasti fiyatları web sitelerine açıkça yazılmaz. Hekim olarak mikrocerrahi himenoplasti sağlık hizmetlerinin Ameliyat zorluk derecesi flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı seviyesine eşit düzeyde olduğu için mikrocerrahi himenoplasti fiyatlarınıda o düzeyde tutulur. Mikrocerrahi ile kızlık zarı dikimi yaptırırken aynı seansta vajina daraltma ve/veya labioplasti de yapılabilir. Bunlar dikim ücretlerini etkileyen unsurlardır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Site kuralları ve yasal uyarılar 

Yorumlar

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Genital siğil HPV kondiloma tedavisi

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Dr. Turgay Karakaya

Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.