Flep yöntemi

Flep yöntemi dendiğinde artık akla jinekolojideki kalıcı kızlık zarı dikimi geliyor, aslında cerrahi bilimlerde ince bir doku parçasının hayatiyetini bozmadan serbestleştirilerek komşu bölgeye transfer edilmesi anlamında bir terimdir. Tamam fazla derine girmeden bekaret dikimindeki flep metodunu anlatayım size ; vajina girişinin her bayanda farklı şekillerde olması, organın karakteri sebebi ile aşırı girinti - çıkıntı ve dalgalı kontürler sebebi ile dış ciltte olduğu gibi düz bir flep kaldırmak ve dikmek vajina için çokta kolay değildir, hassas davranmak, kişisel çizgilere dikkat etmek, hastanın aynı bölgeden hayat boyu cinsel ilişkiye gireceğini ve hatta doğum yapacağını hesaba katarak davranmak gerekir, yani hoyratça yapılacak ve basitçe dikilip geçilecek bir ameliyat değildir. Dahada önemlisi iyileşme döneminden sonra dikiş ve flep kaldırma ile alakalı iz kalmamasını temin etmek gerekir, bu hastanın vajinal estetiği ve seks hayatı için müthiş önemlidir. Flep tabakaların sağ ve sol vajinal duvardan smetrik olarak kaldırılması ve orta hatta iz bırakmayacak dikişlerle birleştirilmesi gerekir, burada dikkat edilmesi gereken hastanın vajinal yapısına uygun yerde bir adet deliği bırakmaktır, hasta aylık regl kanamalarını oradan görecektir, ayrıca ameliyat sonrası ilk cinsel ilişkide penis darbesi ile kızlık zarı yırtılması yine bu adet deliği üzerinden başlayacak , yeni yapılan zar üzerindeki doğal kılcal damarlar parçalanacak ve kızlık zarı kanaması husule gelecektir. Bunların hepsi dikkatli bir şekilde hesaplanmalı ve ameliyat ona göre inşaa edilmelidir. Aşırı kalın tabakalar halinde flep kaldırılırsa veya kaba dikişlerle birbirine dikilirse penis basıncı kızlık zarını yırtmaya yeterli olmaz , hastanın bu duruma düşmmeesi için maksimum dikkat ve özen esirgenmemelidir.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin nasıl yapılması gerektiğini ve hastanın bu ameliyattan müsbet sonuç alması için nelere dikkat edildiğini detaylı olarak yukarıda anlattım, flep tabakalar kaldırılmadan yapılan basit dikimler maalesef hastanın istediği sonucu üretmemektedir, tabiki uygulaması çok daha kolaydır ama burada amaç hastaya gerçek anlamda bakireliği yeniden yaşatmak ve günün birinde aradan yıllar bile geçse evlendiğinde her bakire bayanda olduğu gibi kızlık zarı kanamasının temin edilmesidir, o yüzden karşılıklı duvarlardan flep kaldırma yapılmadan uygulanan kızlık zarı dikimleri geçici kızlık zarı dikimi ile aynı değere düşmektedir. Bu durumda hastaya gerçek flep yöntemi uygulanıp uygulanmadığı söylenmeli ve hasta cinsel ilişkiye girmek için ne kadar zaman sahip olduğunu net olarak bilmelidir. Flep yöntemi layıkı ile yapılırsa yeni yapılan himenin dayanma süresi sonsuzdur , yani cinsel ilişkiye girene kadar bekaret devam eder, ilişkiye girildiğinde ise kanama meydan gelir.

Yorumlar

  1. Hocam benim sorum olucaktı bi gün erkek arkadaşım parmağını vajinama soktu acı hissetmedim sonunda çok azcık bişi acı hissettim birkaç dakika sonra çok az miktarda kan geldi ama adetimin de son günleriydi sizce kızlık zarı bozulmuş mudur?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?