Flep yöntemi

Flep yöntemi
Flep yöntemi dendiğinde artık akla jinekolojideki kalıcı kızlık zarı dikimi geliyor, aslında cerrahi bilimlerde ince bir doku parçasının hayatiyetini bozmadan serbestleştirilerek komşu bölgeye transfer edilmesi anlamında bir terimdir. Tamam fazla derine girmeden bekaret dikimindeki flep metodunu anlatayım size ; vajina girişinin her bayanda farklı şekillerde olması, organın karakteri sebebi ile aşırı girinti - çıkıntı ve dalgalı kontürleri ile dış ciltte olduğu gibi düz bir flep kaldırmak ve dikmek vajina için çokta kolay değildir, hassas davranmak, kişisel çizgilere dikkat etmek, hastanın aynı bölgeden hayat boyu cinsel ilişkiye gireceğini ve hatta doğum yapacağını hesaba katarak davranmak gerekir, yani bunları dikkate almadan yapılacak ve basitçe dikilip geçilecek bir ameliyat değildir. Dahada önemlisi iyileşme döneminden sonra dikiş ve flep kaldırma ile alakalı iz kalmamasını temin etmek gerekir, bu hastanın vajinal estetiği ve seks hayatı için müthiş önemlidir.

Flep yöntemi nasıl yapılır ?

Flep tabakaların sağ ve sol vajinal duvardan simetrik olarak kaldırılması ve orta hatta iz bırakmayacak dikişlerle birleştirilmesi hedeflenir, burada dikkat edilmesi gereken hastanın vajinal yapısına uygun yerde bir adet deliği bırakmaktır, hasta aylık regl kanamalarını oradan görecektir, ayrıca ameliyat sonrası ilk cinsel ilişkide erkek cinsel organ darbesi ile kızlık zarı yırtılması yine bu adet deliği üzerinden başlayacaktır. Yeni yapılan zar üzerindeki doğal kılcal damarlar parçalanacak ve kızlık zarı kanaması husule gelecektir. Bunların hepsi dikkatli bir şekilde hesaplanmalı ve ameliyat ona göre inşaa edilmelidir. Aşırı kalın tabakalar halinde flep kaldırılırsa veya kaba dikişlerle birbirine dikilirse cinsel ilişki basıncı kızlık zarını yırtmaya yeterli olmaz , hastanın bu duruma düşmemesi için maksimum dikkat ve özen gösterilmelidir.

Flep yöntemi yaptıranları

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin nasıl yapılması gerektiğini ve hastanın bu ameliyattan müsbet sonuç alması için nelere dikkat edildiğini detaylı olarak yukarıda anlattım. Flep tabakalar kaldırılmadan yapılan basit dikimler maalesef hastanın istediği sonucu üretmeyebilir. Tabiki uygulaması çok daha kolaydır ama burada amaç hastaya gerçek anlamda bakireliği yeniden yaşatmak ve günün birinde aradan yıllar bile geçse evlendiğinde her bakire bayanda olduğuna benzer kızlık zarı kanamasının büyük ölçüde temin edilmesidir. O yüzden karşılıklı duvarlardan flep kaldırma yapılmadan uygulanan kızlık zarı dikimleri geçici kızlık zarı dikimi ile aynı değere düşmektedir. Bu durumda hastaya gerçek flep yöntemi uygulanıp uygulanmadığı söylenmeli ve hasta cinsel ilişkiye girmek için ne kadar zaman sahip olduğunu net olarak bilmelidir. Flep yöntemi dikkatli yapılırsa yeni yapılan himenin dayanma süresi hastanın yaşamı kadardır, yani cinsel ilişkiye girene kadar bekaret devam eder, ilişkiye girildiğinde ise kanama meydan gelir.

Flep yöntemi fiyatı

Kızlık zarı dikimi ücretleri içinde en fazla sorulan flep yöntemi fiyatı olarak karşımıza çıkar. Birçok hasta bekaret ameliyatı için önceliği kalıcı kızlık zarı dikimine verdiği için popüleritesi yüksektir. Flep metodu ameliyat maliyetleri beraberinde istenilen vajina daraltma ameliyatı, labioplasti ameliyatı gibi ilave müdahelelerin varlığına veya yokluğuna göre değişir. Kanunlar ve tıbbi etik çerçevesinde ücretleri rakam olarak belirtemiyoruz, telefonla veya WhatsApp üzerinden fiyat alabilirsiniz.

Site kuralları ve yasal uyarılar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı dikimi fiyatı 2019

Soru Sor ( Gizli Kalır )

Ad

E-posta *

Mesaj *