Flep yöntemi

Flep yöntemi
Flep yöntemi dendiğinde artık akla jinekolojideki kalıcı kızlık zarı dikimi geliyor, aslında cerrahi bilimlerde ince bir doku parçasının hayatiyetini bozmadan serbestleştirilerek komşu bölgeye transfer edilmesi anlamında bir terimdir. Tamam fazla derine girmeden bekaret dikimindeki flep metodunu anlatayım size ; vajina girişinin her bayanda farklı şekillerde olması, organın karakteri sebebi ile aşırı girinti - çıkıntı ve dalgalı kontürleri ile dış ciltte olduğu gibi düz bir flep kaldırmak ve dikmek vajina için çokta kolay değildir, hassas davranmak, kişisel çizgilere dikkat etmek, hastanın aynı bölgeden hayat boyu cinsel ilişkiye gireceğini ve hatta doğum yapacağını hesaba katarak davranmak gerekir, yani bunları dikkate almadan yapılacak ve basitçe dikilip geçilecek bir ameliyat değildir. Dahada önemlisi iyileşme döneminden sonra dikiş ve flep kaldırma ile alakalı iz kalmamasını temin etmek gerekir, bu hastanın vajinal estetiği ve seks hayatı için müthiş önemlidir.

======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Flep yöntemi nasıl yapılır ?

Flep tabakaların sağ ve sol vajinal duvardan simetrik olarak kaldırılması ve orta hatta iz bırakmayacak dikişlerle birleştirilmesi hedeflenir, burada dikkat edilmesi gereken hastanın vajinal yapısına uygun yerde bir adet deliği bırakmaktır, hasta aylık regl kanamalarını oradan görecektir, ayrıca ameliyat sonrası ilk cinsel ilişkide erkek cinsel organ darbesi ile kızlık zarı yırtılması yine bu adet deliği üzerinden başlayacaktır. Yeni yapılan zar üzerindeki doğal kılcal damarlar parçalanacak ve kızlık zarı kanaması husule gelecektir. Bunların hepsi dikkatli bir şekilde hesaplanmalı ve ameliyat ona göre inşaa edilmelidir. Aşırı kalın tabakalar halinde flep kaldırılırsa veya kaba dikişlerle birbirine dikilirse cinsel ilişki basıncı kızlık zarını yırtmaya yeterli olmaz , hastanın bu duruma düşmemesi için maksimum dikkat ve özen gösterilmelidir.

======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519
======

Flep yöntemi yaptıranları

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin nasıl yapılması gerektiğini ve hastanın bu ameliyattan müsbet sonuç alması için nelere dikkat edildiğini detaylı olarak yukarıda anlattım. Flep tabakalar kaldırılmadan yapılan basit dikimler maalesef hastanın istediği sonucu üretmeyebilir. Tabiki uygulaması çok daha kolaydır ama burada amaç hastaya gerçek anlamda bakireliği yeniden yaşatmak ve günün birinde aradan yıllar bile geçse evlendiğinde her bakire bayanda olduğuna benzer kızlık zarı kanamasının büyük ölçüde temin edilmesidir. O yüzden karşılıklı duvarlardan flep kaldırma yapılmadan uygulanan kızlık zarı dikimleri geçici kızlık zarı dikimi ile aynı değere düşmektedir. Bu durumda hastaya gerçek flep yöntemi uygulanıp uygulanmadığı söylenmeli ve hasta cinsel ilişkiye girmek için ne kadar zaman sahip olduğunu net olarak bilmelidir. Flep yöntemi dikkatli yapılırsa yeni yapılan himenin dayanma süresi hastanın yaşamı kadardır, yani cinsel ilişkiye girene kadar bekaret devam eder, ilişkiye girildiğinde ise kanama meydan gelir.

Flep yöntemi fiyatı

Kızlık zarı dikimi ücretleri içinde en fazla sorulan flep yöntemi fiyatı olarak karşımıza çıkar. Birçok hasta bekaret ameliyatı için önceliği kalıcı kızlık zarı dikimine verdiği için popüleritesi yüksektir. Flep metodu ameliyat maliyetleri beraberinde istenilen vajina daraltma ameliyatı, labioplasti ameliyatı gibi ilave müdahelelerin varlığına veya yokluğuna göre değişir. Kanunlar ve tıbbi etik çerçevesinde ücretleri rakam olarak belirtemiyoruz, telefonla veya WhatsApp üzerinden fiyat alabilirsiniz.

ANA SAYFAYA DÖN 

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )

VAJİNA DARALTMA AMELİYATI - VAJİNOPLASTİ
GENİTAL DUDAK KÜÇÜLTME AMELİYATI - LABİOPLASTİ
KIZLIK ZARI MUAYENESİ
** KIZLIK ZARI DİKİMİ  **
KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ FLEP YÖNTEMİ
ÇİFT KAT FLEP YÖNTEMİ
GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ
GEBELİK SONLANDIRMA - KÜRTAJ
GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ - HPV KONDİLOMA
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Site kuralları ve yasal uyarılar

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Lazerle vajina daraltma yaptıranlar memnun mu ?

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.