Kızlık zarının zedelenmesi

Kızlık zarının zedelenmesi
Genç ve orta yaşlı bayanlarda kızlık zarının zedelenmesi durumları bazen soru işaretleri ile karşılanabiliyor. (** Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi tüm detayları için tıklayın **)Bu durumda nasıl haraket edilmesi gerektiği ve bekaretin akıbeti ile ilgili olasılıkları hatırlatma amaçlı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu noktada en fazla merak edilen ayrıntının yaşanılan cinsel aktivite veya kazai travma sonucu kızlık zarının bozulup - bozulmadığı, yoksa kendiliğinden iyileşebilecek durumda olan kızlık zarı zedelenemesi mi ikilemidir. Ayrım yapmak için klişeleşmiş bir yanıt vermek işin kolayına kaçmak olur : kızlık zarı muayenesi yaptırarak kesin sonucu alabilirsiniz. Ama acaba kızlık zarı dikimi gibi bir öncül durumda varsa olasılıklar ne durumda ? Yaşadığınız aktiviteden sonra kızlık zarı kanaması ortaya çıktı ise kızlık zarının bozulmuş olduğu yönündeki tezi destekler, ama sadece şişlik ( ödem ) kızarıklık, kaşıntı gibi müphem şikayetleriniz varsa iyimser ihtimaller güç kazanacaktır.

JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA ÖZGEÇMİŞ

DİPLOMA VE UZMANLIK BELGESİ

ADRES VE HARİTADA KONUM

MUAYENEHANE FOTOĞRAFLARI 

DOKTORA CANLI SORU SOR MESAJLAŞ

TELEFONLA ARAYIN ( 24 saat )

WHATSAPP'TAN YAZIN ( 24 saat )

Kızlık zarı zedelenmesi

Daha akılda kalıcı tarifler yazmak gerekirse kızlık zarı zedelenmesi tamamlanmamış cinsel temaslarda veya kızlık zarına temas eden başka fiziki travmalarda himenin bütünlüğü bozulmadan ortaya çıkan geçici doku hasarlarına verilen addır. Bekaret zarının zedelenmesinde kanama oraya çıkmaz, bu çok önemlidir. Bunun yanında zedelenmeş kızlık zarı ileride yaşanacak tam birleşmeli cinsel ilişkilerde kızlık zarı kanamasına büyük ihtimalle ( esnek kızlık zarı hariç ) engel olmayacaktır.

Kızlık zarı bozulması

Şanssızlık olarak telakki edilebilir ama tam anlamında cinsel ilişkiye girmedende kızlık zarı bozulabiliyor. Genellikle sürtünme eylemlerinde ortaya bekaret kaybı çıkabiliyor. Daha ileri düzeyde gerçek birleşmeli cinsel ilişkilerde kızlık zarı kanaması ortaya çıkmasa bile kızlık zarının bozulduğu farzedilmelidir. Bunları doğrulamak için kızlık zarı muayenesi gerekir. Henüz kızlık testi yaptırmadan tahminde bulunmak açısından kızlık zarı kanaması oraya çıktı ise bozulma lehine, kan gelmedi ise kızlık zarı zedelenemesi yönünde tavır almak tavsiye edilir.

Kızlık zarı zedelenmesi kanar mı ?

Teorik olarak kızlık zarı zedelenmesi kanar mı diye nötral bir soru gelse kanamaz deyip kestirip atmak soru sahibini tatmin etmeyebilir. Arkasından cinsel ilişkiye girdim ama kızlık zarı kanaması gelmedi, o zaman benim kızlık zarı bozulmadı mı gibi ardışık bir soru gelebilir. Bunun yanıtıda hayır olacaktır. Demek ki kızlık zarı zedelenmesi, bozulması, kızlık zarı kanaması arasındaki ilişki hiçbir zaman net çizgilerden oluşmamaktadır. 

Kızlık zarı zedelenmesi iyileşir mi ?

Kızlık zarı zedelenmesini bakireliğin bozulmasından ayıran en önemli özelliklerden biride iyileşme durumudur. Kızlık zarı zedelenmesi iyileşir mi gibi bir sual telaffuz edildiğinde kanama olmadı ise iyileşmemesi için hiçbir sebep yok denebilir. Ama jinekologların bu konuda yorum yapması ancak kızlık zarı muayenesi sonrası olacaktır.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı dikimi fiyatı 2019

Soru Sor ( Gizli Kalır )

Ad

E-posta *

Mesaj *