Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?

Özelikle evlilik öncesi dönemde tam cinsel birleşme olmasa da sürtünme şeklinde ön sevişmeler ve diğer cinsel aktivitelerde gebelik ihtimali az da olsa vardır. Bakırköydeki muayenehaneleri telefonla arayan birçok kişi kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı diye sormaktadır. İlk bakışta kulağa imkansız gibi gelse de kızlık zarı bozulmadan hamile kalan bir çok hasta ile karşılaşılmaktadır, burda asıl tehlikeli olan durum genç bayanlar hamile kaldığının farkına varmıyor, çünkü gerçek bir cinsel birliktelik yaşamamış, kızlık zarı kanaması durumu olmamış, nasıl hamile kaldığını inanamıyorlar. Ama özellikle sürtünme şeklinde cinsel ilişkide vajina girişini bırakılan spermler tüm vajina boyunca hareket ederek rahme ulaşır bir yumurtayı dölleyebilir, bu durumda bakireyken hamile kalmak mümkün olur daha da ilginci erkek cinsel boşalması olmadan sadece zevk suyu tabir edilen prostat salgısı vasıtası ile de gebelik söz konusu olabilir, zira prostat suyundada, yani zevk suyunda sperm hücreleri bulunmaktadır. İkinci adımda kızlık zarı bozulmadan kürtaj olur mu ? sorusu gelecektir, evet mümkündür, genellikle kızlık zarının ortasında adet kanının geçmesi için serçe parmak genişliğinde normal bir delik vardır, ama bu tek delikli kızlık zarı çeşidi, bayanların sadece yüzde 20 sinde rastlanır, diğer kızlık zarı çeşitleri mesela elek şeklinde birçok minik delikten oluşan kızlık zarı, köprülü yani septalı kızlık zarı, gibi durumlarda kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapmak mümkün olmaz, ama onunda çaresi var merak etmeyin, kürtajdan hemen önce kızlık zarını küçük bir kesi ile açıp, kürtaj sonrası yeniden dikmek mümkündür, bu durumda kürtaj ve kızlık zarı dikimi aynı operasyonda tamamlanır ve genç bayan bakirelik yaşamına kaldığı yerden devam edebilir .

Bu yazımızda kızlık zarı bozulmadan hamile kalınıp kalınmayacağını irdelemek dışında, 2019 istanbul kızlık zarı dikimi fiyatları ne kadar oldu, kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapıldığını, geçici kızlık zarı dikiminin kaç gün dayandığını, esnek kızlık zarından kan gidip gelmeyeceğini, kızlık zarı kanının renginin nasıl olduğu, himenoplasti ameliyatı sonrası kızlık zarının dikilmiş olduğunun anlaşılıp anlaşılamayacağı, İstanbul'da kızlık zarı diken doktorların hangileri olduğu, temmuz ayı İstanbul kürtaj fiyatları hangi seviyelerde olduğu, kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır, erken düşük belirtilerinin neler olduğu hakkında bilgiler veriyoruz.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Istanbul bakırköydeki muayenehaneleri her gün birçok açıdan telefonla arayarak jinekolojik konularda birçok sorular yöneltilmektedir, bunların arasında kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır diye soranlar da oluyor, isterseniz özet olarak bu konuya da biraz değinelim, kızlık zarı vajina girişinin iki santim kadar içerisinde bulunan anatomik bir oluşumdur, cinsel ilişkide tam birleşme olduğunda kızlık zarı mutlaka bozulur ve yüzde 95 ihtimalle kızlık zarı kanı gelir, ama tam birleşme olmayan sürtünme şeklinde ön sevişme aktivitesindede kızlık zarı bozulabilir, bu durumda birkaç damla kızlık zarı kanı veya daha fazla miktarda kan gelebilir, kızlık zarı bozulduğunda vajina girişinde bir yanma hissi olabilir, bazı durumlarda kasıkları vuran hafif bir ağrı söz konusu olabilir, banyo yaptığınızda yine vajina girişinde bir yanma durumu söz konusudur, bu şekilde kızlık zarının bozulduğunu tahmin edebilirsiniz, ama kesin olarak kızlık zarının bozulup bozulmadığını ancak kızlık zarı muayenesi yaptırarak anlayabilirsiniz. Kızlık zarı bozulma belirtileri hakkındaki yazımızıda okuyunuz;
www.drturgaykarakaya.com/2015/02/kzlk-zarnn-bozuldugu-nasl-anlaslr.html

Kızlık zarı muayenesi

Tam birleşme içermeyen cinsel temas durumlarında yani sürtünme şeklindeki ön sevişmeler, abartılı mastürbasyon aktivitelerinde veya parmakla kızlık zarı bozulması gibi şüpheli durumlarda net olarak kızlık zarının bozulup bozulmadığını anlamak için bir jinekolog tarafından kızlık zarı muayenesi yapılması gerekir, halk arasında buna kızlık testi ve bekaret kontrolü denir. Bir çok hasta İstanbul Bakırköydeki muayenehaneleri arayarak kızlık zarı muayenesinin nasıl yapıldığını sormaktadır veya kızlık zarı muayenesi esnasında acıma hissi olup olmadığını sorarlar, kızlık zarı muayenesi jinekolojik masa da sadece gözle bakarak yapılır, yani kızlık zarını herhangi bir temasta bulunulmaz veya vajina içine herhangi bir cihaz sokulmaz, dolayısıyla kızlık zarı muayenesi esnasında himen yani kızlık zarının yırtılması veya herhangi bir şekilde zarar görmesi söz konusu olamaz.

Kızlık zarı dikimi

Gerek tam birleşmeli bir cinsel ilişkiden sonra, gerekse sürtünme şeklindeki ön sevişme cinsel aktivitesi sonrası veya mastürbasyon esnasında parmakla kızlık zarı zedelenmesi ve bozulması durumlarında kızlık zarı dikimi yapılarak bekaret yeniden kazanılabilir. Çok eski zamanlardan beri yapılmakta olan kızlık zarı dikimi operasyonları bundan 25 yıl öncesine kadar sadece geçici kızlık zarı dikimi şeklinde yapılmaktaydı, fakat geçici kızlık zarı dikiminde en fazla bir hafta veya 10 gün içinde cinsel ilişkiye girilmesi zorunlu olduğu için çok pratik bir yöntem olarak algılanmadı ve daha sonra flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi icat edildi, kızlık zarının kalıcı olarak dikilmesinin en önemli avantajı operasyondan sonra cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zaman kazanılıyor olmasıdır. Yani diktirdikten kısa bir süre sonra cinsel ilişkiye girebileceğiniz gibi aylar hatta yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz ve çoğunlukla kızlık zarı kanı ortaya çıkar, bu birçok ülkede bakireliğe geri dönüş olarak adlandırılır, ayrıca kızlık zarı dikimi ile birlikte vajina daraltma veya labioplasti gibi operasyonlarda yapılabilir, ülkemizde sıklıkla kalıcı kızlık zarı dikimi vajina daraltma operasyonu aynı seansta yapılmaktadır, böylece daha üstün bir ilk gece deneyimi elde edilebilir.


Erken düşük belirtileri

Gebelik sürecinin ilk haftalarında ortaya çıkan düşük belirtileri ne erken düşük belirtileri denir, bunu sıralayacak olursak kasıklara vuran ağrı, rahimde aşağı doğru çekilme hissi, sızıntı şeklinde kanama söz konusu olabilir, özellikleri kahverengimsi koyu kıvamlı kanama çok sık rastlanır, bunun dışında daha önce ortaya çıkmış bulantı baş dönmesi göğüslerde büyüme gibi gebelik belirtilerinde bir miktar gerileme olur. En doğru sonuca varmak için dün jinekolojik muayene ultrason incelemeleri gerekir, erken gebelikte erken düşük belirtileri hiçbir zaman için kesin değildir bu anlatılan bilgiler olsa bile gebelik devam edebilir veya düşük ortaya çıkabilir mutlaka jinekolog muayenesi yaptırmanızı tavsiye ederim

Yasal uyarılar

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Genital siğil HPV kondiloma tedavisi

İstanbul'da kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor ?

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Jinekolog Dr. Turgay Karakaya Özgeçmiş

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Dr. Turgay Karakaya

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Çift kat flep yöntemi ile tek kat flep arasında ne fark vardır ?

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.