Kızlık zarı bozulduktan sonra

Bakire bayanlarda ve kızlık zarı dikilmiş hanımlarda kızlık zarı bozulduktan sonra konusuna derinlemesine girmeden önce bizi arayan veya WhatsApp'tan yazan hastalarımızın çok sorduğu, kızlık zarı bozulduktan sonra acı olur mu, yoksa hissetmez miyim, kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler nelerdir, kalçalarda genişleme ve kilo artışı olur mu, kızlık zarı bozulması nasıl anlaşılır, kişi kendi anlayabilir mi, kızlık zarı bozulduktan sonra ne zaman ilişkiye girilir, belli bir süre beklemek gerekir mi, kızlık zarı bozulduktan sonra kanama ne kadar sürer, kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye devam edilir mi, yoksa beklemek gerekir mi, kızlık zarı bozulduktan sonra hamile kalınır mı, kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikmesi olur mu ? Alt konularada yanıtlar veriyoruz.


======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519 , Kızlık zarı bozulmasını forumlarda araştır.
======


Kızlık zarı bozulması

Kızlık zarı bozulduktan sonra genellikle ilişkiye girenlerin görebileceği miktarda yani bir damladan tutunda 2 gün sürecek kadar çok değişik miktarlarda kızlık zarı kanı gelir, kanama ihtimali %90 civarıdır, kalan %5'lik kesimde kanama çok az olur ve vajina içinde kaybolur gider, diğer %5'te ise esnek kızlık zarı vardır ve ilk girişte kızlık zarında duvara ulaşan bir yırtık olmadığı için bakirelik kanı gelmez, ama onlardada dikkatli bir jinekoloğun kızlık zarı muayenesinde kolaylıkla anlayabileceği içten ayrışma ve genişlemeler olur. Kızlık zarının bozulması kadın vücudunda fiziki ve kimyasal değişikliklere yol açmaz, vajina girişinin açılması yani artık cinsel ilişkiye hazır olması dışında ek bir bulgu yoktur. 

Bakirelikten kadınlığa geçmiş olmanız sizde kalça genişlemesi, yürüme değişikliği, kilo artışı, adet düzensizliği veya değişimi gibi bulgular ortaya çıkarmaz. Ayrıca gebe kalıp kalmayacağınız konusuda kızlık zarının bozulması ile ilişkili değildir, bakire iken hamile kalan birçok bayan oluyor. Sonuç olarak bir hanımın bakire olup olmadığını kızlık zarı muayenesi dışında anlamanın imkanı yoktur.


Kızlık zarı bozulduktan sonra

Bekaretin bozulması size acı verebilir veya hiç bir ağrı  - acı hissetmeyebilirsiniz, her iki durumda normaldir ve kızlık zarı çeşidinize bağlıdır. Daha geniş bilgi için kızlık zarı bozulduktan sonra acı olur mu başlıklı sayfanızada bakınız.

Kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler nelerdir ?

Kızlık zarının yırtılması vajinanın girişlere açılması dışında bir değişikliğe yol açmaz. Bu konuda detaylar için kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler nelerdir konulu sayfamıza göz atın.


======
Op. Dr. Turgay Karakaya'ya soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007 , Hakkında yazılan yorumları oku , forumlarda geçen yorumlar bak , adresini haritada gör , muayenehanesini ara : 0212 227 5519 , Kızlık zarı bozulmasını forumlarda araştır.
======


Kızlık zarı bozulması nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulmasının cinsel ilişkide anlaşılması için kızlık zarı kanı gelmesi gerekir, kanama yoksa zarın patlayıp patlamadığı konusunda bilgi almanın tek yolu kızlık zarı muayenesidir. Bu konuda daha fazla bilgi için kızlık zarı bozulması nasıl anlaşılır başlıklı sayfamıza bakınız.

Kızlık zarı bozulma belirtileri

Bakireliğin bozulduğuna yada kızlık zarının yırtıldığına dair belirtiler arasında genellikle sadece kızlık zarı kanaması dikkate alınır,  onun dışında acıma, yana gibi subjektif bulgulara önem verilemez. Daha geniş bilgi için kızlık zarı bozulma belirtileri konusundaki yazımızı okuyun.


Kızlık zarı dikimi

Hymenoplasty yada bekaret tamiri adıda verilen bakireliği yeniden kazanma ve gerdek gecesinde kızlık zarı kanamasını temin eden ameliyat grubunu detaylı incelemek için kızlık zarı dikimi makalenizi tavsiye ediyorum.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Geçici, kalıcı flep yöntemi, vajina daraltmalı kalıcı zar dikimi dahil olmak üzere bakirelik operasyonlarıyla ilgili tüm ücret bilgileri için kızlık zarı dikimi fiyatları başlıklı yazımıza göz gezdirin, rakamlara yer verilmez. Fiyat almak için telefon veya WhatsApp ile ulaşınız.

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Kızlık zarı bozulma belirtilerinden önemli olanlar

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Adet düzensizliği olan bayanlarda hamilelik belirtileri

Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarı anatomik yapısı

Kızlık zarı

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.