Perinoplasti ameliyatı ne zaman gerekir ?

Perineoplasti ameliyatı
Genelde normal doğum yapmış bayanlarda mevzubahis edilen perinoplasti ameliyatının ne zaman yapılması gerektiği ile alakalı bilgi vermeden önce perine ( vajina ile anüs arasındaki bölge ) onarımı anlamına gelen perineoplastinin tanımlamasını genişletelim. Normal doğum yapan kadınlarda bebeğin başı vajina çıkışına geldiğinde perine denilen bölge aşırı gerilir ve bu doğum bir sağlık personeli eşliğinde yapılıyorsa epizyotomi denilen perineal bölgenin çapraz ( genelde saat 4 veya 7 hizasından ) kesilme işlemi uygulanır. Bu kesi doğumu kolaylaştırır. Ev ortamında veya epizyotomiye vakit kalmayan doğumlarda perinede düzensiz bir yıtrık oluşma ihtimali çok sıktır.

*** Doğum İzleri Tedavisi - Perinoplasti Genital Estetik Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )


 Doğumdan hemen sonra yırtılmış perine ne kadar dikkatli dikilirse dikilsin genellikle kötü görünümlü bir skar dokusu kalıyor ( kabarık dikiş izi ) ayrıca düzgün kesilmiş bir epizyotomi bile dikildikten sonra iz bırakabiliyor. Bu durumlarda vajina ile anüs bölgesini işaret eden perineum kısmındaki dikiş izleri veya yırtıkların iz bırakarak iyileşmesi durumlarını estetik açıdan gideren ameliyat çeşidine perineoplasti veya kısaca perinoplasti denir.

*** Perinoplasti Genital Estetik Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )

Op. Dr. Turgay Karakaya'ya whatsapp'tan soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007


Perineoplasti endikasyonu neye göre konur ?

Perineoplasti ameliyatı yapılmalıdır deyebilmek için hastanın bu durumdan kozmetik veya cinsel işlev açısından şikayetleri olması gerekir. Hiçbir şikayeti olmayan bir hastaya hiçbir jinekolog vajina daraltma ameliyatı yaparken size perinoplastide yapalım demez. Perinedeki dikiş izleri veya yırtık izlerine çok sık olarak vajina genişlemeside eşlik ettiği için pratik cerrahi açısından en fazla vajinoplasti ile perinoplasti aynı seansta gerçekleştirilir.*** Perinoplasti Genital Estetik Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )


Perinoplasti ameliyatı nasıl yapılır ?

Ameliyat tekniği açısından jinekolojik cerrahide küçük müdahaleler grubunda olup lokal anestezi ile yani sadece ameliyat yapılan bölgenin uyuşturulması ile gerçekleştirilir. Kaba yırtık ve dikiş izleri geniş V şeklinde çıkartılarak düzgün kesilmiş kenarlar estetik dikiş metodu ile birleştirilir. İz kalmaması için minik ve sık dikiş uygulanır. Ameliyat sonrası enfeksiyona karşı lokal antiseptik sprey ve ağızdan hap şeklinde antibiotik verilir. Ameliyattan 3 saat kadar sonra lokal anestezinin etkisi geçince ağrı olabilir, onun içinde tok karnına alınabilecek ağrı kesici hapların faydası olur. Perinoplasti ameliyatı 1 aylık iyileşme sürecinde iş hayatına veya sosyal hayatın devamına engel olmaz. Cinsel ilişki için 1 ay beklenmesi şarttır.

*** Perinoplasti Genital Estetik Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )

Op. Dr. Turgay Karakaya'ya whatsapp'tan soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007


Perinoplasti ameliyat fiyatları

Sağlık hizmetlerinde gerek teşhis metodları ücretleri, gerekse tedavi, perineoplasti ameliyat fiyatları gibi maliyetler direkt olarak bir alışveriş sitesi gibi web sayfalarına yazılmaz, bu mesleğin saygınlığının gereği etik bir kuraldır. Ama tabiki sayfanın en üstündeki telefon numaralarını arayabilir, kısa mesaj gönderebilir, WhatsApp üzerinden yazışarak perinoplasti ücretlerini hatta çok sık birlikte icra edilen vajina daraltma ameliyatı ile birlikte perinoplasti ameliyat fiyatlarını öğrenebilirsiniz.*** Perinoplasti Genital Estetik Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır )

Op. Dr. Turgay Karakaya'ya whatsapp'tan soru sor veya cepten ara : WhatsApp 0532 221 3007

Bu sayfadaki yazılar hastaları bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi olmadan karar verdirici güce sahip değildir.

Yorumlar

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Kızlık zarı bozulma belirtilerinden önemli olanlar

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Kızlık zarı muayenesi

Adet düzensizliği olan bayanlarda hamilelik belirtileri

Kızlık zarı bozulurken acır mı ?

Kızlık zarı bozulması kanama

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.