Genital estetik ameliyatlarda akla gelecek herşey

Genital Estetik Ameliyatlar
Labioplasti yani genital dudakların küçültülmesi, düzenlenmesi, yeniden şekil verilmesi, vajinoplasti yani vajinanın daraltılması, perineplasti yani vajina ile anüs arasındaki bölgenin düzenlenmesi, himenoplasti yani kızlık zarı dikimi ameliyatlarından oluşan cerrahi müdahalelerin hepsine toptan genital estetik ameliyatlar denir. Bu uygulamalarda ameliyat bölgeleri dış yüzeye yakın olduğu için lokal anestezi yani sadece ameliyat edilecek yerin uyuşturulması uygulanır. Zaten lokal anestezi operasyonda ağrı veya acı hissedilmesine engel olmaktadır.


*** Labioplasti Genital Estetik Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır ) 

( Soru işareti varsa hemen kişilere kaydetmeden WhatsApp 0532 221 3007 den yazmak için tıkla )


Vajinoplasti ameliyatı cerrahi mi yoksa lazerle mi iyidir ?

Vajinanın darlaştırılması cinsel haz açısından doping etkisi yapabilir. Bunu en kısa, kolay ve eziyetsiz nasıl atlatırım diye aklınıza mutlaka gelecektir. Bu durumda 15 dakika kadar süren ama birkaç seans yapılması gereken lazerle vajina daraltma müdahalesi gözünüze çarpacaktır. Teorik olarak size mantıklı bile gelse elde edilen sonuç açısından aradığınızı bulma ihtimalinizin düşük olduğu bir vajinoplasti metodudur desem yalan olmaz. Lazer cihazı vajina duvarındaki dokularda mikro yanıklar oluşturarak bir büzüşme ve dolayısı ile darlık sağlayabilir. Ama vajinayı bir ağ gibi saran sinir uçlarındada yanık oluşumuna bağlı his kaybı ve birkaç ay içinde vajinanın yeniden genişlemesi lazerle vajinoplasti yapılmasını değersizleştirmiştir. Cerrahi metodda ise vajinal kanalda genişleyen bölgeler V şeklinde kesilip atıldığı için kalıcı bir daralma sağlanabilir, ayrıca çok hassas olan vajina mukozası yani iç duvarları yanık gibi bir termal etkiye maruz kalmadığı için his kaybı gibi bir sorunlada karşılaşılmaz. O yüzden cerrahi ameliyatla vajina daraltma fiyatları lazerle vajina daraltma ücretlerine göre genellikle daha pahalıdır. 

*** Labioplasti Genital Estetik Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır ) Cerrahi ameliyatla kızlık zarı dikimi ile lazerle kızlık zarı dikiminin karşılaştırılması


Vajina daraltma ameliyatının lazerle yapılması yan etkilere sahiptir ve tatminkar sonuç vermez dedik üst paragrafta. Ama kızlık zarı dikiminin lazerle yapılması mümkün değildir. Girintili ve çıkıntılı yapıya sahip vajina iç duvarlarından flep tabaka kaldırmak için lazer kullanılamaz , mutlaka son derece dikkatli bir şekilde el ile yapılması gerekir, ayrıca kaldırılan flep tabakaların orta hatta dikilmesi ve adet deliği bırakılması gibi son derece hassas dikim işlemide lazerle yapılamaz, yine cerrahi olarak yani elle yapılmalıdır. Ama ben lazerle yapacağım diye ısrar edip yapılsa bile kısa sürede lazer yanıklarına bağlı olarak dikilen yerler iyi beslenemeyecek doku nekrozu ile dikişler atacaktır. Bu durumda kalıcı kızlık zarı dikimi tabir edilen flep yöntemininde sadece jinekolojik cerrahi metodla yapılması olumlu sonuç verecektir. Kızlık zarı dikimi fiyat bilgisi için telefon , kısa mesaj veya WhatsApp iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

*** Labioplasti Genital Estetik Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır ) 


Labioplasti ve vajinoplasti aynı seansta yapılabilir mi ?


Genital dudak ameliyatları son derece özel ve sanatsal yaklaşımlar gerektiren operasyonlardır. Cinsel organların kapısında yer alan bu minik kapakçıklar seksüel ilişkilerde ilk dikkat çekilen noktalardandır, cinselliğin vitrini gibidir. Hatta labiumların kondüsyonuna bakarak bayanların geçmişteki cinsel yaşantıları hakkında tahminde bulunanlar bile olabilir. Bu doğru değildir. Genital dudaklardaki fazlalıkları V şeklinde kesip çıkartmak ve kalan uşları birbirine dikmek kağıt üzerinde kolay gibi görünebilir ama dikiş izi ve ameliyat yarası izi kalmaması için azami dikkat ve özen gösterilmelidir. Dikişler sadece gerektiği kadar sıkılmalıdır. Vajina daraltma ameliyatı uygulama olarak labioplasti ile aynı seansta yapılabilir. Zaten hastaların çoğu o şekilde istemektedir. Hatta kalıcı kızlık zarı dikimi flep metodu , labioplasti ve vajina daraltma 3lü operasyon olarakta aynı seansta yapılabilmektedir. Labioplasti ücretleri için arayabilirsiniz, yada WhatsApp tan yazabilirsiniz.

*** Labioplasti Genital Estetik Fiyat Listesini WhatsApp'tan isteyin ***  ( kişiler listesine kaydetmeniz gerekmez - gizli kalır ) 

Yorumlar

Yorum Gönder

merhaba, tıbbi etik kurallar gereği doktorunuz yorumlara cevap yazmıyor, fakat merak ettiklerinizi veya tecrübelerinizi bu sayfaya yorum olarak yazabilirsiniz, başka ziyaretçiler tecrübeleri çerçevesinde size cevap yazabilir, veya sizin bir başınızdan benzer bir olay geçti ise paylaşım yapabilirsiniz, lütfen paylaşımlarınızda anonim seçeneği işaretleyiniz. Doktorla direkt birebir iletişim için 0212 227 5519 veya 0532 221 3007 WhatsApp kullanabilirsiniz.

Konular

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi - Himenoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Labioplasti ( Genital Dudak Küçültme ) ameliyatı

Kızlık zarı bozulma belirtilerinden önemli olanlar

Kızlık zarı tamiri hakkında önemli bilgiler

Vajinadan gaz çıkması ne anlama gelir ?

Kızlık zarı muayenesi

Adet düzensizliği olan bayanlarda hamilelik belirtileri

Kızlık zarı bozulurken acır mı ?

Kızlık zarı bozulması kanama

Önemli Yasal Uyarı

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni

Kişisel Veri Sahibi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurular için jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com a email atınız.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya özel hekimlik bilgilendirme web site adresi https://www.drturgaykarakaya.com 'dur. Bu adresin dışındaki farklı web adresleri hekimin bilgisi ve sorumluluğu dışındadır. Hizmet verdiği adres Zuhuratbaba mahallesi, İncirli Caddesi No 9 Kat 2 Bakırköy İstanbul'dur. Bu resmi web sitesi adresi veya başka fiziki adreslerde şube veya hizmet noktası bulunmamaktadır. Hekimlik tabela ad ve adresinin kullanıldığı farklı web sitelerindeki bilgilere itibar etmeyiniz. İnternetteki birçok bilginin kopyalanıp yeniden yayınlanması çok kolay olduğu için sadece resmi alan adındaki içerikleri dikkate almanız önemle rica olunur.

2- Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

3- Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

4- Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.