Kızlık Zarı Dikimi Jinekolog Dr. Turgay Karakaya

Kızlık zarı dikimi Dr. Turgay Karakaya
İstanbul'da kızlık zarı dikimi 2019 yılında jinekolojik uygulamaların zirvesine oturmuş durumdadır. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor. Eski zamanlarda en fazla kürtaj yapılırdı , ama artık zaman değişti ve kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma gibi evlilik hazırlığına dahil edilen küçük cerrahi girişimler artık kadın doğumda çok popüler oldu . Zaten arzu ederseniz gerek telefonla gerekse internetten WhatsApp = 0532 221 3007 üzerinden ulaşıp soru soran hastalar genellikle flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , esnek kızlık zarı zarı cinsel ilişkide kanama yapar mı , önceden yapılan kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , vajina daraltma fiyatları ne kadardır , bir bayana kızlık zarı muayenesi yapılırken kızlık zarı bozulabilir mi , kızlık zarı diktirenler nelere dikkat etmeliler , vakum kürtaj nasıl yapılır , İstanbul'da kürtaj fiyatları kaç paradır gibi sorular geliyor.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2019 yılında İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak  seviyelerinden başlamaktadır , kızlık zarı diken yerlede sıklıkla yapılan işlemin ayrıntısına göre bu fiyat artar , mesela flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi  iken , çift kat flep yöntemi  ye yapılmaktadır , yine son zamanlarda popüler olan kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı aynı seans içinde gerçekleştirildiğinde benzer şekilde  istenmektedir. Başka bir örnekte aynı seans içinde kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ameliyatı ve labioplasti yani sarkan dudakların düzeltilmesi operasyonu istediğinizde bu size İstanbul'da yaklaşık olarak  civarına malolacaktır. Geçici kızlık zarı dikimi için ise talep edilen rakam genelde  civarıdır. Sadece vajina daraltma veya sadece labioplasti istersenizde civarına halledebilirsiniz.

Flep Yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi

Sadece İstanbul'da yani Türkiyede değil aynı zamanda dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde en güncel ve gelişmiş bekaret tamiri yani himenoplasti metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Gerçektende İstanbul'da kızlık zarı diktiren hastaların nerdeyse %90'ı flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırıyor . Peki geçici kızlık zarı dikimine göre flep yönteminin avantajı nedir , neden bunca insan kalıcı dikim istiyor :
Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi aslına en uygun yapılan bekaret onarımıdır ve 28 günlük iyileşme döneminden sonra gerçek kızlık zarı ile her bakımdan benzeşik yapı ve fonksiyonda bir kızlık zarı haline gelir ve zaman kısıtlaması olmadığı için yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girseniz tama yakın ihtimalle kızlık zarı kanaması ortaya çıkar.
Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaklaşık yarım saat süren küçük cerrahi girişimlerden olup lokal anestezi yani sadece işlem yapılan vajina girişinin uyuşturulması ile gerçekleştiriliyor , dolayısı ile dikim esnasında pek acı hissetmiyorsunuz ve himenoplasti sonrası masadan kalkarak yürüyüp gidebiliyorsunuz.

Geçici Kızlık zarı dikimi

Artık demode olsa bile bazen ihtiyaç duyulan eski bir himenoplasti metodudur. Yöntem olarak eski kızlık zarı parçaları yeniden birbirine tutturulur. Geçici kızlık zarı dikiminin tek avantajı dikim sonrası hemen cinsel ilişkiye girilebilir olmasıdır , yani geçici kızlık zarı dikimi yaptırdınız ve gidip aynı gün cinsel ilişkiye girebiliyorsunuz veya 5 gün içinde girebilirsiniz , işi dahada uzatırsanız kızlık zarınız kendiliğinden yırtılabilir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

İstanbul'da bekaret tamiri yani himenoplasti yaptırmayı düşünen birçok hastanı ilk önce sorduğu soruların başında kızlık zarı dikimi anlaşılır mı geliyor . Gerçi Aristo mantığına göre cevap versek zaten yanıtlamış oluruz , kızlık zarı dikimi anlaşılacak olsa neden böyle bir işlem yapalıyor olsun ve onlarca yıldır bayanlar neden kızlık zarı diktirtiyorlar , kızlık zarı diktiren binlerce bayan acaba yanılıyor mı ? Neyse felsefe dersi yeterlidir , siz merak etmeyin kızlık zarı dikimi %95'ı aşkın oranda anlaşılmaz , kızlık zarının önceden dikilmiş olduğu partneriniz tarafınca büyük oranda ortaya çıkarılamaz. Ama cinsel ilişkiye girmeden önce bir jinekoloğa muayene olursanız o kızlık zarınızın dikilmiş olduğunu düşük bir ihtimalle anlar ama üzülmeyin onunda bu durumu sizin dışınızda bir kişiye açıklama yetkisi yoktur , siz ona doktor bey/hanım kızlık durumumu benden başka kimseye açıklamayın derseniz o açıklayamaz.

Kızlık zarı diktirenler 

İstanbul'da kızlık zarı diktiren birçok hastamıza kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat etmeleri gerektiğini ayrıntılı olarak anlatılıyor ama sanıyorum dikim gününün heyecanı ile bir kulaklarından girip diğer kulaklarından çıkıyor :) neyse bir daha anlatalım , kızlık zarı diktiren bir hasta 10 gün süre ile banyosunu ayakta duş şeklinde almalıdır , yine ilk 20 gün ata ve bisiklete binmek , aşırı bacak açmayı gerektiren spor haraketleri sakıncalıdır. Ayrıca kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını merak ediyorsanız ilgili linkten yorumlara bakabilirsiniz.

Esnek kızlık zarı

İstanbuldaki muayenehanemizi birçok hasta arıyor ve bunlardan bazıları kendilerinde esnek kızlık zarı olduğundan şüphe ediyorlar , özelliklede cinsel ilişkide bulunupta kızlık zarı kanaması ortaya çıkmazsa esnek kızlık zarı şüphesi dahada artıyor. Bayanlarda kızlık zarının esnek olması başa bela gerçekten ve kadın popülasyonunda yaklaşık %5 oranında rastlanıyor , kızlık zarı şekli olarak ortada tek delikli kızlık zarı tipine çok benzer ama ortadaki adet kanının geçişini sağlayan delik oldukça abartılıdır ve cinsel ilişkide penis bu delikten geçerek vajinaya ulaşabilir ve kızlık zarı içten ayrışmaya uğrayarak bozulsa bile tam yırtılmadığı için kızlık zarı kanaması ortaya çıkmaz.   

Vajina daraltma

Eskiden sadece vajinal yolla doğum yapmış bayanlarda görülen vajina genişlemesi artık sosyal ortamların genişlemesi ile evlilik önceside görülmeye başladı ve özellikle evlilik öncesi yoğun cinsel yaşantısı olup daha sonra başka biriyle evlilik planları yapan bayanların taleb ettiği kızlık zarı dikimi ile aynı seansta vajina daraltma ameliyatı yapmakta popüler oldu . Yani artık flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma aynı ameliyat içinde gerçekleştirilerek kızlık zarı bozulması sonrası daha doğal bir seks hayatı elde etmek mümkün olabiliyor. İstanbul'da vajina daraltma fiyatları yaklaşık olarak  seviyelerinden başlamaktadır.

Kızlık zarı dikimi video

Kızlık zarı dikimi yani himenoplasti ameliyatlarının videoya çekilip youtube veya vimeo gibi video paylaşım sitelerinden yayınlanması tıbbi etik olarak mümkün değildir. Ayrıca hastanın gizliliğide derin bir şekilde ihlal edilmiş olur . Dolayısı ile biz kızlık zarı dikimi videolarına karşıyız.

Kürtaj

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması vakumlu kürtaj çıktıktan sonra oldukça kolaylaştı. 10 dakika içinde rahim kazıması yapılmadan ağrı veya sızı olmadan kürtaj olmak mümkün oluyor . Kürtaj öncesi hasta jinekolojik muayene ve ultrasondan geçirilerek gebelik haftası netleştiriliyor ve daha sonra lokal anestezi altında çocuk aldırma işlemi gerçekleşiyor. Kürtaj sonrası hastada genellikle kanama veya ağrı şikayeti rastlanmıyor.

Kürtaj fiyatları

2014 yılında İstanbul'da kürtaj fiyatları genellikle  den başlayarak gebelik haftasına bakılarak değişime uğruyor , yani yükseliyor . Örnek vermek gerekirse İstanbul'da kürtaj yapan yerlerde 4 haftalık bir gebelikte  kürtaj ücreti istenirken , gebelik haftası 5 haftaya çıkarsa bu fiyat genelde  , 6 haftalık olursada  oluyor . 10 hafta dahil bu ücretler yukarı doğru çıkıyor ama kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra çocuk aldırmak yasak olduğu için 11 haftalık veya daha ileri gebelikler için kürtaj yasağı söz konusudur.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Eski dönemlerde sadece rahim içi kazıma şeklinde yapılmakta olan kürtaj müdahalesi artık günümüzde en modern teknik olan vakum kürtaj şeklinde yapılıyor , yani rahim içine hiç metalik cihazla müdahale edilmiyor , kazıma işlemi yapılmıyor , artık kürtaj nasıl yapılır sorusuna en iyi cevap onun yerine karmen kanülü denilen meşrubat pipetine benzeyen ince bir tüp vasıtası ile negatif basınç uygulanıyor ve gebelik kesesi dışarı alınıyor.

Gebelik testleri

2019 yılında ve geçen 10 yılda gebelik testleri çok yaygınlaşmış ve çeşitlenmiştir , cinsel akitivite olan her bayanın çantasında bir gebelik testi bulundurması gerekmektedir. Özelliklede beklediğiniz adet tarihinizden 5 gün geçmesine rağmen hala adet görmediyseniz en yakın eczaneden bir gebelik testi alarak kendiniz uygulayabilirisiniz. İstanbul'da gebelik testi fiyatları yaklaşık olarak civarıdır. Yani çok ucuzdur.

Yasal uyarılar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı bozulduktan sonra

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?